Підприємці підтримують вступ України до НАТО. З такою заявою від імені всього українського підприємництва виступило Всеукраїнське об’єднання підприємців «Нова формація». Ця неурядова організація об’єднує приватні компанії, що надають 20 тисяч робочих місць у Києві та по всій Україні.
Українські підприємці хочуть швидше інтегруватися в євро-атлантичні структури. На їхню думку, тільки західні стандарти можуть стати гарантією розвитку малого та середнього бзнесу, на противагу державно-олігархічному бізнесу, який єдиний зараз процвітає в Україні.
Як кажуть бізнесмени, зайнятися політикою їх змусило те, що політика «зайнялася» ними. Частка малого та середнього бізнесу в економіці України становить мізерні 10 відсотків і останні п'ять років не росте. Тим часом у розвинутих країнах внесок малого й середнього бізнесу у валовий внутрішній продукт складає не менше сімдесяти відсотків. У сусідніх Польщі, Чехії, Угорщині – 50 відсотків. Саме малі та середні підприємства в країнах демократії є головним локомотивом розвитку економіки та джерелом формування середнього класу.
Як кажуть підприємці з «Нової формації», людям бізнесу загалом однаково, які політики стоять при владі чи до яких міжнародних союзів входить країна. Головне, щоб були створені умови для нормального бізнесу, тобто існували економічні свободи, недоторканність приватної власності, справедливі суди, прозорі податки, а громадськість могла впливати на рішення, які приймає влада. В Україні за 12 років її самостійного позаблокового існування таких умов для нормального бізнесу сформувати так і не вдалося, каже голова правління «Нової формації» В'ячеслав Кредісов: «Аби якось виправити ситуацію на краще, представники малого та середнього підприємництва, і це я підкреслюю, абсолютно готові підтримати рішення про входження України в Європейську спільноту та НАТО».
Підприємці кажуть «Так!» Євросоюзу і НАТО. Але «Так!» Євросоюзу і НАТО каже і держава. В чому ж тоді проблема і навіщо людям бізнесу робити гучні політичні заяви? Як каже один із членів «Нової формації», український підприємець, голова правління компанії «Мономах» Володимир Барабаш, проблема полягає в тому, що українська держава лише імітує готовність вступати в Світову організацію торгівлі, НАТО та Європейський Союз. Насправді, каже він, політикам, що роблять великий бізнес при владі, західні умови та стандарти не потрібні, їх цілком влаштовують нинішні.
Володимир Барабаш: «Справа в тому, що ці умови задовольняють тих, хто схильний до олігархічного бізнесу і хто десь поєднує бізнес або з посадою, або з так званим посадовим дахом. А переважна більшість підприємців українських, особливо в середовищі малого та середнього бізнесу, це люди, які не заклопотані якимись офіційними чи неофіційними зв'язками з владою. Вони по собі. І ці люди, до яких я й себе відношу, безумовно не зацікавлені в такому стані. Справа в тому, щоб дійти до НАТО, треба виконати ряд вимог. І серед них це прозорий бізнес, рівні конкурентні умови, це громадський сектор сильний, контроль за владою, це засоби маосової інформації, через які я завжди можу сказати про свої проблеми через громадські організації, і це почує суспільство, і це почує влада, і розраховувати на якусь реакцію! Зараз, вибачте, сама сильна політична програма це Євроспорт для мене. Тому що я проходжусь по українським каналам і не знаходжу там ніякої об'єктивної інформації і в кінці кінців переключаю на Євроспорт».
Представники малого та середнього бізнесу незадоволені своїм нинішнім становищем і долучають свій голос до підтримки євро-атлантичної інтеграції України. Лише тоді, вважають вони, бізнес розвиватиметься, Україна зможе швидко стати заможною, а молодь, обираючи професію, захоче йти в підприємці, а не в держчиновники чи збирачаіподатків.