Українська служба "Голосу Америки" на власні очі переконалась, наскільки серйозно айовці ставляться до свого обов’язку першими обрати кандидата у президенти.
Це люди, які дійсно знають програми кандидатів, відвідують офіційні заходи та голосують свідомо
Менше 200 тисяч людей у штаті Айова взяли участь у внутрішньопартійних виборах кандидата на президенти від демократів. Це люди, які дійсно знають програми кандидатів, відвідують офіційні заходи та голосують свідомо. Штат Айова традиційно задає тону виборам по всій країні. Сюди приїжджають демократи з різних куточків США агітувати та ближче познайомитись із претендентами.
Ерик Рист – один із волонтерів кампанії Берні Сандерса – приїхав в Айову Колорадо, агітує безкоштовно.
«Все тому, що за все своє життя я не бачив кандидата, який не бере гроші від великих компаній, мільярдерів. Він не продається. Це мене надихає», - розповів "Голосу Америки" волонтер.
Чоловік взяв відгул з роботи, здав свій будинок в оренду аж до травня, живе в авто, і вже тиждень ходить від дверей до дверей, агітуючи за Сандерса. Його головне завдання – переконати виборців, які ще не визначилися, проголосувати за його кандидата, а прихильників Берні - просто прийти на дільниці. У 2016 році у партійних виборах взяли участь менше 16% айовців, які мають право голосу.
Тоді я не був активним, не агітував за нього, я лише давав пожертви. Я провів минулі чотири роки жалкуючи, що не допоміг йому більш
Тоді я не був активним, не агітував за нього, я лише давав пожертви. Я провів минулі чотири роки жалкуючи, що не допоміг йому більше, - ділиться досвідом волонтер.
Ерик – один із сотень волонтерів кампанії Сандерса. Кожен з них має додаток на мобільному із мапою будинків, які треба обійти.
А от Спенсер Ричардсон-Джонс агітує не вперше, та цього року – з особливим завзяттям.
«Я голосував за Гіларі Клінтон 2016-ого і агітував за неї, а до того – за Обаму. Я робив це і раніше, але я з великим ентузіазмом ставлюся до цих виборів. І тут, в Айові, хочу зробити все від мене залежне», - розповів Спенсер із кампанії Сандерса.
Айова – перший штат, де проходять внутрішньопартійні вибори – так звані кокуси – де і демократи, і республіканці обирають свого кандидата на посаду президента.
Перемога в цьому штаті може дати поштовх усій кампанії, тому політики починають агітувати айовців ще за два роки до виборів. А самі виборці уважно вивчають кожного кандидата.
Директорка Асоціації освітян Айови Мері Джейн Кобб захоплюється, наскільки серйозно люди ставляться до своїх обов’язків: «Це справді цікаво дізнатися про кандидатів, про їхній політичний курс, це чудова нагода для кандидатів поспілкуватися із виборцями. Вони не можуть просто заплатити за рекламу на телебаченні і все».
Агітація в Айові вимірюється рукостисканнями, обіймами та невеличкими зустрічами
Агітація в Айові вимірюється рукостисканнями, обіймами та невеличкими зустрічами. За словами Мері Джейн, цього року волонтери знайшли ще одну форму спілкування із кандидатами – через політичний книжковий клуб.
Мері Джейн Кобб: «Багато кандидатів пишуть книжки. Ми зробили графік в алфавітному порядку, по три тижні на кандидата. Кожен з нас мав прочитати книжку, а потім ми запрошували кандидатів поспілкуватися – або у фейсбуці, або на живу розмову».
Айовці жартують, допоки не почують і не побачать кандидатів особисто п’ять разів, визначитися із вибором не можуть
19-річна Ліззі має намір голосувати за Піта Бутиджеджа. Між тим, нині прийшла на мітинг Байдена, щоб перестрахуватись.
«Я хочу знайти запасного кандидата на випадок, якщо мій не кваліфікується. Я сподіваюся, що Байден покаже мені якусь послідовність, бо останнім часом йому цього бракує», - сказала виборчиня Лізі.
Чотири з десяти американців на президентських виборах 2016 року не голосували
Напередодні кокусів, мітинги і зустрічі із виборцями в Айові проводять усі головні кандидати. З’їжджаються до штату і так звані політичні туристи.
Саймон називає себе політичним туристом з Каліфорнії: «Це чудова нагода почути кандидатів. Це перше голосування, і нині вони намагаються виокремити себе з-поміж інших кандидатів. Це – дуже захопливий момент, якщо ви цікавитеся політикою».
«Тут все на цьому сфокусоване, так багато цікавих людей з усього світу. Всі кандидати тут. Я сподіваюся побачити всі їхні виступи. Це весело!», - ділиться враженнями політична туристка з Каліфорнії Елісон.
Самі айовці не проти такої посиленої уваги. І навіть за келихом пива у барі, в ніч фіналу чемпіонату з американського футболу, готові говорити про політику.
Одна з ним Мама Бі, виборчиня з Айови: «О, політика в Айові, особливо у цій громаді – у Де-Мойні – дуже важлива. Більшість присутніх у цьому барі – демократи».
Обидві партії, а надто демократи, намагаються мобілізувати електорат, називаючи вибори-2020 найважливішими у житті
Курт, мешканець Айови, підтримує Бутиджича та Ендрю Єнга, хоч і не переконаний, що будь-хто з них може перемогти Дональда Трампа.
«Трамп має піти. Але так не буде, він все одно переможе. Безумовно, я голосуватиму. Ти мусиш голосувати. Якщо не голосуєш, не варто потім обурюватися», - розповів Курт.
Чотири з десяти американців на президентських виборах 2016 року не голосували. Тому обидві партії, а надто демократи, намагаються мобілізувати електорат, називаючи вибори-2020 найважливішими у житті.
«Ми жартуємо, що, якби ми правильно зробили все минулих виборів, якби ми доклали достатньо зусиль, ці вибори, може, і не були б найбільш важливими. Але саме тому, що ми провалили вибори 2016 року, цьогоріч ми маємо виправитися. І тому так, ці вибори – найважливіші», - зазначила волонтерка в команді Елізабет Воррен Сюзанна Канінгем.
Дивіться також: Закон про ринок землі: поради та застереження експертів США