Міжнародна правозахисна організація «Міжнародна амністія» (Amnesty International) стверджує, що фактична влада Криму не змогла розслідувати серію викрадень і тортур людей, критично налаштованих до неї.
Натомість фактичні лідери півострова розправилися з інакомисленням, створили атмосферу страху в анексованому регіоні України, змушують мовчати засоби інформації та неурядові організації, вважають правозахисники. Щонайменше семеро людей були викрадені, їхня доля далі невідома; щонайменше один чоловік (ідеться про кримського татарина Решата Аметова) був знайдений мертвим, зі слідами тортур.
Новий звіт Amnesty International оприлюднений 18 березня, коли минає рік від підписання президентом Росії Володимиром Путіним і представниками місцевої окупаційної влади договору про приєднання Криму до Росії. Міжнародна спільнота відкидає і засуджує цей акт анексії.
16 березня минулого року у Криму, який на той час по суті контролювали російські окупаційні війська, був проведений незаконний псевдореферендум, за оголошеними результатами якого нібито понад 97 відсотків його учасників висловилися за вступ півострова до Росії за участі в заході понад 83 відсотків виборців. На підставі цих «даних» Росія оголосила про анексію цієї частини території України.
Тим часом, за даними членів Ради з прав людини при президентові Росії, справжні результати були цілком інші: «за» проголосували насправді тільки 50–60 відсотків його учасників, а явка становила лише 30–50 відсотків. Генеральна асамблея ООН оголосила «результати референдуму» такими, що не мають ніяких юридичних наслідків.