У Пентагоні пояснили, що Сполучені Штати не дають дозвіл на застосування західної далекобійної зброї для ударів вглиб Росії з кількох причин.
Серед них – невелика кількість далекобійних ракет ATACMS та побоювання щодо ескалації конфлікту, заявила під час брифінгу для журналістів у четвер 5 вересня заступниця речника оборонного відомства США Сабріна Сінгх.
"Існує обмежена кількість ATACMS. Немає надлишку і цих засобів великого радіусу дії. І, звісно, одна річ, яку ми завжди оцінюємо, — це ескалація, і це те, про що ми дуже чітко говорили з самого початку", - заявила Сінгх.
Водночас представниця Пентагону додала, що Україна успішно використовує ATACMS для бойових дій на сході та півдні України. І саме туди Штати допомагають їм спрямувати бойову потужність.
Сабріна Сінгх також підтвердила учорашню заяву Джона Кірбі, радника з питань комунікацій у сфері безпеки Білого Дому про те, що досяжності ATACMS не вистачить для ударів по російських аеродромах, звідки злітають літаки для ударів по Україні.
"За оцінками нашої розвідки, 90% російських літаків, які запускають керовані авіаційні бомби та ракети проти України, знаходяться на аеродромах, які знаходяться за 300 кілометрів від території, контрольованої Україною", – додала Сінгх.
Під час брифінгу для журналістів вона також анонсувала зустріч Контактної групи з оборони України у німецькому Рамштайні у п'ятницю 6 вересня.
Під час зустрічі, зокрема, обговорюватиметься питання "зміцнення потенціалу протиповітряної оборони України", пояснила Сінгх.