Спеціальні потреби

Байден схвалив меморандум з нацбезпеки, включно із заходами протистояння Росії


Президент США Джо Байден
Президент США Джо Байден

Президент США Джо Байден схвалив меморандум з питань національної безпеки щодо країн-противників США - Китаю, Ірану, Північної Кореї та Росії. Байден сподівається, що цей документ із рекомендаціями для формування майбутньої зовнішньої політики США стане дорожньою картою для адміністрації нового президента Дональда Трампа.

Кілька американських ЗМІ, серед яких Reuters, повідомляють, що посадовці Білого дому розповіли про зміст меморандуму, хоча доступу до самого документа журналісти не мали.

За даними ABC, документ містить чотири широкі рекомендації для нової адміністрації:

  • Покращити співпрацю між відомствами в уряді США;
  • Прискорити обмін інформацією з союзниками щодо цих чотирьох країн-недругів;
  • Калібрувати використання американським урядом санкцій, щоб вони були максимально ефективними;
  • Посилити зусилля із реагування на одночасні кризи у світі, до яких причетні країни-недруги.

Байден у меморандумі назвав приклади небезпечної співпраці між такими країнами. Зокрема, постачання Росією винищувачів, протиракетної оборони та космічних технологій Ірану в обмін на ракети та дрони для війни проти України, повідомляє видання.

Північній Кореї Путін передає паливо, гроші та технології, а також визнає її де-факто ядерною державою. З Китаєм Росія проводить спільне патрулювання в Арктиці, Пекін також користується російськими ноу-хау в рамках військово-технічної співпраці, повідомили в адміністрації президента США.

Меморандум рекомендує різним підрозділам уряду США реструктуризувати групи, які наразі організовані за регіонами. Байден пропонує організувати їхню роботу за проблемами, що пов’язані з цими чотирма країнами.

Як пояснив журналістам один з посадовців, адміністрація намагається забезпечити на майбутнє, щоб будь-які санкції або експортний контроль, накладені на ці чотири країни, застосовувалися скоординовано і щоб уникнути ризику зворотного удару з боку цих країн. “Ми живемо у світі, де наші супротивники та наші конкуренти дуже швидко вчаться один в одного”, — сказав посадовець.

Інший посадовець зауважив, що вже зараз на прикладі Сирії можна бачити, що співпраця країн-супротивників США має вразливі місця, оскільки вони не змогли допомогти своєму союзнику Башару аль-Асаду у протистоянні повстанцям, і він змушений був втекти з країни.

За даними Reuters, президент Байден наполягає, щоб національні служби безпеки перед інавгурацією Трампа розробили нові стратегії, направлені на протистояння “ризикованому поглибленню зв’язків між Росією, Іраном, Північною Кореєю та Китаєм”.

Раніше Росія, Китай, Іран та Північна Корея заперечували подібні оцінки та звинувачували Вашингтон у дестабілізації відносин між країнами.

Адміністрація новообраного президента США після інавгурації 20 січня може або прийняти, або відхилити стратегічні та політичні пропозиції, викладені в документі.

Дивіться також:

Українські військові опановують танки Leopard 2 у Польщі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG