Багато людей у країнах Заходу та міжнародних інституціях на третьому році повномашстабного вторгення РФ в Україну виявляють збайдужілість до російських воєнних злочинів, зокрема таких, як страти росіянами українських полонених.
Таку думку в інтервʼю Радіо Свобода висловив генерал у відставці, екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес.
Він був засмучений тим, що висвітленню воєнних злочинів РФ проти України не приділяють достатньо уваги, зокрема, в медіа.
"На жаль, здається, що Захід, занадто багато людей на Заході, збайдужіли до російських воєнних злочинів. Вже майже не чути в новинах про те, що росіяни страчують українських полонених. Є відеозаписи цього, як і щоденних цілеспрямованих атак на українських цивільних осіб та цивільну інфраструктуру з використанням високоточної зброї. Це воєнні злочини", - сказав генерал.
Годжес додав, що крім жахливих фотографій, які можуть з'явитися в соціальних мережах, немає "жодного засудження з боку Організації Об'єднаних Націй або інших міжнародних органів чи країн, які готові дивитися [на це] крізь пальці".
"Це про те, що ми не робимо, включно зі Сполученими Штатами, все, що можемо, аби допомогти Україні перемогти", – сказав він.
Водночас Годжес наголосив, що країни Заходу на чолі зі Сполученими Штатами та Німеччиною "не взяли на себе зобов'язання допомогти Україні перемогти":
"Ми не надали адекватну зброю та боєприпаси і у нас було занадто багато обмежень, – я думаю, це те, що завадило Україні фактично перемогти російські війська. Ми повинні були бути в змозі це зробити".
Він зокрема зазначив, що країни Заходу не поспішають виводити власну оборонну промисловість на рівень, необхідний для ведення війни:
"Існує величезний, просто величезний попит на артилерійські боєприпаси. Насправді у цьому немає нічого нового – це здавалося б нормальним для людей часів Другої світової війни і тієї кількості артилерійських боєприпасів, які були випущені з обох боків".
Годжес додав, що несподіванкою для нього під час повномасштабного вторгнення Росії проти України виявилося і те, що світ не використовує повністю економічні інструменти, щоб зупинити агресора:
"Росія все ще здатна експортувати нафту і газ до Китаю та Індії, чим і оплачує свою війну. Тому для мене це трохи несподівано".
Як повідомляв Голос Америки, у новій резолюції ООН, яку 20 листопада підтримав Третій комітет Генасамблеї ООН, зафіксовані тортури та позасудові страти військовополонених на окупованих територіях України.
78 країн проголосували "за", 16 країн виступили "проти", 78 – "утрималися". У цілому співавторами резолюції виступило 49 країн.
Серед важливих новел цьогорічної резолюції, за словами Сергія Кислиці, більш конкретний опис ситуації довкола українських військовополонених. У тексті документа зафіксовані тортури, а також інші порушення міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених. Наприклад, жахливі умови утримання, вбивства, позасудові страти.
Як писав Голос Америки, в Різдвяну ніч на 25 грудня Росія атакувала Україну десятками крилатих і балістичних ракет та безпілотниками, цілячи в енергосистему України та деякі міста.
Збройні сили України заявили, що протягом ночі та вранці середи ППО збили 59 російських ракет і 54 безпілотника, загалом повідомляється про понад 70 ракет і понад 100 безпілотників, випущених по Україні.
Дивіться також: