Президент США Джо Байден привітав падіння режиму Башара Асада в Сирії, назвавши це "фундаментальним актом справедливості" для сирійського народу. "Цей режим жорстоко поводився, катував і вбивав сотні тисяч невинних сирійців", - додав Байден.
В неділю режим Асада впав під тиском повстанців, а місцеперебування самого Башара Асада невідоме. Байден вказав, що "за повідомленнями" Асад може бути у Москві.
Іран, Хезболла та Росія не змогли захистити режим Башара Асада в Сирії, заявив Байден у своєму зверненні з Білого дому в неділю.
Президент США наголосив на тому, що Росія не спромоглась захистити свого найбільшого союзника в регіоні, через масштабні втрати, яких Москва зазнає у війні з Україною.
Вперше за весь час ні Росія, ні Іран, ні Хезболла не змогли захистити цей огидний режим в Сирії
"Російська підтримка Асада провалилась, - сказав президент США Джо Байден у зверненні до країни в неділю. - Це тому, що Україна за підтримки американських союзників, чинить опір вторгненню російських сил і завдає масштабних втрат російським силам. І тому Росія не змогла захистити свого головного союзника на Близькому Сході.
Підсумовуючи - вперше за весь час ні Росія, ні Іран, ні Хезболла не змогли захистити цей огидний режим в Сирії"
Байден назвав падіння режиму Асада "прямим результатом" оборони України та Ізраїлю "за непохитної підтримки Сполучених Штатів".
Тепер сирійський народ має можливість "сформувати власне майбутнє", заявив президент США.
Під час зміни влади в країні США продовжать підтримувати сусідів Сирії, таких як Йорданія, Ліван, Ірак та Ізраїль, на захист від будь-яких загроз у перехідному періоді, запевнив Байден.
Він наголосив, що США співпрацюватимуть із сирійцями в рамках процедури з переходу влади, яким опікуватиметься ООН.
США продовжать свою місію на сході Сирії, щоб не дозволити "Ісламській державі" ISIS скористатись із ситуації. Вже сьогодні
США завдали десятки точних повітряних ударів по таборах та оперативниках ISIS в Сирії, сказав Байден. Раніше в неділю в Пентагоні підтвердили, що США "продовжать присутність у східній Сирії та вживатимуть заходів, необхідних для запобігання відродженню "Ісламської держави". Про це сказав заступник помічника міністра оборони з питань Близького Сходу Деніел Шапіро на конференції з безпеки Manama Dialogue у Бахрейні.
Серед пріоритетів США Байден також назвав повернення американців, які залишаються ув'язненими в Сирії.
Новообраний президент США Дональд Трамп також прокоментував падіння режиму Асада. Він відзначив, що Росія ослабла через війну в Україні і це позначилось на політиці Москви щодо Сирії.
В дописі на платформі Truth Social Трамп сказав, що Асад "втік з країни", а російський президент Путін "більше не зацікавлений в тому, щоб його захищати".
Трамп вказав, що Росія "втратила інтерес до Сирії через Україну, де близько 600 000 російських солдатів поранені чи мертві у війні, яка не повинна була починатися і може тривати вічно".
Як повідомляв Голос Америки, міжнародна спільнота активно реагує на падіння режиму Асада.
"Позитивним і довгоочікуваним" назвала повалення режиму Асада верховна представниця ЄС із зовнішньополітичних питань Кая Каллас.
В соцмедійному дописі вона зауважила, що провал Асада "показує слабкість тих, хто підтримує Асада - Росії та Ірану".
Каллас закликала всі країни "конструктивно долучитись" до відбудови Сирії.
В соцмедійному дописі очільник української дипломатії зазначив, що Путін "завжди зраджує тих, хто на нього покладається. Зараз головна мета – відновити безпеку в Сирії та дієво захистити людей від насильства".
"Так завжди було і буде з усіма диктаторами, які роблять ставку на Путіна", - заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що падіння режиму Асада є "прямим результатом ударів, завданих Ізраїлем по Хезболлі та Ірану".
Він додав: "Ми не дозволимо жодній ворожій силі закріпитися на нашому кордоні".