Спеціальні потреби

Блінкен та Папа Римський обговорили “глобальні пріоритети”, серед яких Україна


Папа Римський Франциск й державний секретар США Ентоні Блінкен зустрілися у Ватикані й обговорили, серед іншого, ситуацію в Україні, 27 листопада 2024 року. (Фото: The Vatican Media / AFP)
Папа Римський Франциск й державний секретар США Ентоні Блінкен зустрілися у Ватикані й обговорили, серед іншого, ситуацію в Україні, 27 листопада 2024 року. (Фото: The Vatican Media / AFP)

Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрівся 27 листопада із Папою Римський Франциском у Ватикані для обговорення ситуації в Україні та на Близькому Сході, серед інших тем.

Конкретний зміст приватної розмови між Блінкеном та Франциском не був розголошений. Водночас за повідомленням Держдепу, Блінкен також обговорив “низку глобальних пріоритетів” із державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном та архієпископом Полом Річардом Галлагером, секретарем із відносин з державами.

Серед іншого, “вони підтвердили спільне зобов’язання подолати жахливі наслідки для українського цивільного населення, в міру того, як Україна захищається від агресії Росії”, - йдеться у повідомленні.

Блінкен і Франциск зустрілися у час, коли Росія суттєво посилила свої нічні повітряні атаки проти українських міст та критичної інфраструктури.

Крім того, напередодні президент США Джо Байден оголосив про досягнення угоди щодо припинення вогню між Ізраїлем та угрупованням “Хезболла” у Лівані за посередництва США та Франції.

Держсекретар США перебуває з візитом в Італії, де він взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн “Групи семи” 25-26 листопада.

Виступаючи в рамках зустрічі, Блінкен запевнив, що до кінця адміністрації президента Джо Байдена США робитимуть усе можливе, щоб надати Україні “усе необхідне для боротьби” у 2025 році, якщо російська війна триватиме і надалі. Або ж – якщо йтиметься про перемовини – щоб Україна виступала з позиції сили.

“Реальність така: Україна бореться за нас, – зазначив тоді Блінкен. – Причина, чому стільки країн залучено в оборону України – це те, що агресія, яку здійснює Росія, є не лише агресією проти України та її народу. Це агресія проти принципів, які лежать в основі міжнародної системи, і необхідні для того, щоб підтримувати мир і стабільність”.

Зустріч Блінкена з Папою Римським, ймовірно, може стати останньою такою його зустріччю на посаді держсекретаря, перед тим, як він залишить її у січні 2025 року після вступу на посаду нового президента США Дональда Трампа та приходу до влади його адміністрації.

Як Блінкен, так і Франциск, присвятили чимало часу Україні протягом останніх років, намагаючись вплинути на перебіг російської війни проти України.

Під час нещодавньої проповіді, Папа назвав війну Росії проти України “ганебною катастрофою для всього людства”.

У своїй промові Папа закликав “стояти поруч із замученим українським народом” і докласти зусиль, щоб “зброя поступилася місцем діалогу, а боротьба — зустрічі”.

Франциск вже неодноразово закликав до миру та намагався зіграти посередницьку роль у війні, однак його зусилля не принесли результатів.

У березні цього року Папа Римський викликав невдоволення українського уряду та суспільства, коли заявив про необхідність Україні “мати мужність білого прапора” задля завершення війни. Тоді різноманітні оглядачі та священнослужителі інтерпретували це або як заклик до переговорів, або як пропозицію капітуляції.

Франциск також критично поставився до рішення заборонити в Україні діяльність пов’язаної з Росією Української Православної Церкви Московського Патріархату, яку підозрюють у поширенні проросійської пропаганди та шпигунській діяльності на користь Москви.

Під час зустрічі з Франциском 27 листопада, Блінкен нагадав, що у нього залишилися “чудові спогади” про їхню зустріч чотири роки тому. Він подарував Папі керамічну тарілку із зображенням голуба, створену американським митцем, який проживає в Італії. Натомість Понтифік подарував держсекретарю збірку своїх творів.

“Ніколи не можна втрачати надію. Надія не розчаровує”, - заявив Франциск у розмові з Ентоні Блінкеном.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG