Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав країни ООН засудити атаку ХАМАСу проти Ізраїлю та запобігти поширенню цього конфлікту під час промови на засіданні Ради Безпеки ООН у вівторок 24 жовтня. Він також підтвердив, що під час нападів загинуло 33 американських громадянина.
“Немовлят пронизували кулями. Молодих людей ловили і розстрілювали, висловлюючи радість. Обезголовлювали людей. Сімʼї згоріли живцем в останніх обіймах. Батьків страчували на очах у дітей. Страчували дітей на очах у батьків. Скільки заручників у Газі? Треба питати – де обурення? Де відраза? Де відмова? Де безперечне засудження цих жахів?” – говорить Ентоні Блінкен про події 7 жовтня.
Треба питати – де обурення? Де відраза? Де відмова? Де безперечне засудження цих жахів?Ентоні Блінкен
Державний секретар США наголосив, що будь-яка країна має право захищати себе та запобігати повторенню подібної шкоди, а жоден член Радбезу ООН не міг би терпіти вбивство свого народу. “Ця Рада та Генасамблея ООН неодноразово підтверджували, що всі акти тероризму є незаконними та невиправданими. Вони є незаконними та невиправданими, незалежно від того, націлені вони на людей у Найробі чи на Балі, чи відбуваються у Стамбулі чи Мумбаї, в Нью-Йорку чи Кіббуц Беері”, – додав Блінкен.
Блінкен також закликав країни ООН не допустити поширення цього конфлікту, наполягаючи на тому, що підтримка міжнародного миру та безпеки – основна відповідальність Радбезу.
Поширення конфлікту було б руйнівним не лише для палестинців та ізраїльтян, але й для людей у всьому регіоні та й у всьому світі, вважає Блінкен: “Ми закликаємо всі держави-члени надіслати тверде єдине повідомлення будь-якій державі чи особі, яка розглядає можливість відкриття нового фронту в цьому конфлікті проти Ізраїлю, або яка може націлитися на партнерів Ізраїлю, включаючи Сполучені Штати”.
Держсекретар закликав країни “не підливати масла в вогонь” та запобігти поширенню конфлікту.
Білий Дім сподівається, що Конгрес якомога швидше повернеться до роботи і схвалить запит на додаткове фінансування для Ізраїлю і України — як раніше повідомляв Голос Америки, про це на брифінгу 23 жовтня у Білому Домі заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі. Він наголосив: адміністрація президента США Джо Байдена вважає, що усі пункти запиту на майже 106 мільярдів доларів важливі і невідкладні.
Дивіться також: Брифінг. Коли очікувати розгляду додаткового фінансування для України?
Форум