Спеціальні потреби

Блінкен: "Ми змогли уникнути прямого конфлікту з Росією"


Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що в осяжному майбутньому “навряд чи сильно зрушиться” лінія, що окреслює території, які нині окупувала Росія. ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/Pool via REUTERS
Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що в осяжному майбутньому “навряд чи сильно зрушиться” лінія, що окреслює території, які нині окупувала Росія. ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/Pool via REUTERS

Сполучені Штати змогли “впоратися” з ядерною загрозою з боку Москви “таким чином, щоб уникнути прямого конфлікту з Росією”. Про це у розлогому інтерв'ю The New York Times заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

"Були різні моменти, коли у нас виникали реальні занепокоєння щодо дій, які може вжити Росія, включаючи навіть потенційне використання ядерної зброї. Це дуже зосередило розум. Але загалом, ми змогли впоратися з цим у спосіб, який утримав нас від прямого конфлікту з Росією", – сказав Блінкен в інтерв'ю, яке було опубліковано у суботу, 4-го січня.

Оглядаючись на свою роботу держсекретаря в команді президента Джо Байдена, Блінкен сказав, що США намагалися не лише не допустити нападу Росії, але і готували Україну на випадок, якщо напад не вдасться попередити.

"Задовго до російської агресії, починаючи з вересня, а потім знову в грудні, ми тихо передали в Україну багато зброї, щоб переконатися, що в них під рукою є те, що їм потрібно для захисту, такі речі, як "стингери", "джавеліни", які відіграли важливу роль у перешкоджанні Росії взяти Київ, захопити країну, стерти її з карти і справді відштовхнути росіян назад", – сказав Блінкен.

Він також відповів на критику щодо повільного постачання зброї, пояснюючи, що потрібно було оцінювати ситуацію в кожен момент часу і відповідати на питання, "не тільки про те, чи варто давати це українцям, але й на те, чи знають вони, як цим користуватися? Чи можуть вони підтримувати її? Чи це частина узгодженого плану?"

"Усе це вплинуло на рішення, які ми прийняли щодо того, що їм і коли дати", – додав Блінкен.

Одним з важливих досягнень з точки зору дипломатії він вважає "об’єднання понад 50 країн, не лише в Європі, а й далеко за її межами, на підтримку України та на захист цих принципів, які Росія також атакувала ще в лютому того ж року".

Блінкен пояснив, що США дуже багато зробили для запобігання війни, включно з його зустрічами з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. І якби існувала хоч якась можливість домовитися з Росією, вони б нею скористалися.

"Ми активно дипломатично співпрацювали з Росією. З тих пір, якби була будь-яка можливість вступити в дипломатичні відносини таким чином, щоб покласти край війні на справедливих і довготривалих умовах, ми були б першими, хто нею скористався. На жаль, принаймні до цього моменту ми не бачили жодних ознак того, що Росія була справді готова вступити. Я сподіваюся, що це зміниться", – додав Блінкен.

За словами Блінкена, наразі Росія “бере участь у всіляких підлих діях” – гібридних атаках, актах саботажу, вдається до вбивств. Блінкен уточнив, що йдеться про події у Європі.

“Але з точки зору прямого конфлікту, я не думаю, що ми були близькими до нього, але це те, про що ми дуже повинні мати на увазі”, – сказав Блінкен.

Блінкен наголосив, що США завадили Росії “стерти з карти” Україну відповідно до амбіції російського лідера Путіна:

Навряд чи Путін відмовиться від своїх амбіцій
Ентоні Блінкен

“Ми зупинили це. Путін провалився. Україна стоїть. І я вважаю, що вона має надзвичайний потенціал не лише для виживання, але й для процвітання в майбутньому”.

Це залежить, каже Блінкен, від “рішень, які прийме майбутня адміністрація [президента США, – ред.] та багато інших країн”.

На його думку, в осяжному майбутньому “навряд чи сильно зрушиться” лінія, що окреслює території, які нині окупувала Росія.

“Навряд чи Путін відмовиться від своїх амбіцій, – припускає Блінкен. – Якщо буде припинення вогню, то, на думку Путіна, це дасть йому час відпочити, переналаштуватися, щоб повторно атакувати в якийсь момент у майбутньому”.

Блінкен також прокоментував ймовірну політику Дональда Трампа, зауваживши, що якщо США відступлять у бік від ситуації в Європі, то її формуватимуть інші гравці і Штатам "слід вирішити, чи відповідає це їхнім інтересам".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG