Спеціальні потреби

США привітали скасування воєнного стану в Південній Кореї


Поліція блокує марш протесту біля офісу Президента Південної Кореї Юн Сок Йоля в Сеулі, 4 грудня 2024 року. Фото AP
Поліція блокує марш протесту біля офісу Президента Південної Кореї Юн Сок Йоля в Сеулі, 4 грудня 2024 року. Фото AP

Сполучені Штати не знали про намір президента Південної Кореї Юн Сук Йоля оголосити воєнний стан, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у коментарі Reuters. Він додав, що очікує на розмову зі своїм південнокорейським колегою найближчими днями.

У вівторок, 3 грудня, президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оголосив "надзвичайний воєнний стан" в країні, звинувативши опозицію в тому, що вона контролює парламент, симпатизує Північній Кореї та паралізує уряд антидержавною діяльністю.

Через кілька годин парламент Південної Кореї скасував це рішення, і президент країни у телевізійному зверненні до нації прийняв рішення парламенту.

Головний дипломат США Ентоні Блінкен привітав рішення про скасування воєнного стану: "Ми вітаємо заяву президента Юна про скасування наказу щодо введення воєнного стану. Національні збори одностайно проголосували за відхилення цього рішення. І він погодився з цим".

На пресконференції у Брюсселі 4 грудня держсекретар США заявив, що тепер важливо, аби процес відбувався мирно та відповідно до верховенства права.

"Я вважаю, що Корея - це одна з найпотужніших історій у світі про зростання демократії та стійкості демократії, і я продовжуватиму дивитися на Корею як на приклад", - заявив Ентоні Блінкен.

Тим часом опозиція в корейському парламенті ініціювала клопотання про імпічмент президента за його спробу встановити воєнний стан. Для імпічменту потрібна підтримка двох третин парламенту, а потім ще рішення мають підтримати принаймні шість суддів Конституційного суду країни.

Більшість у парламенті Південної Кореї контролює опозиція. Лідер опозиції Лі Чже Мьон з невеликим відривом програв Юну на президентських виборах 2022 року.

Цього року партія президента та опозиція не могли домовитись про бюджет країни на наступний рік. Президент Йоль відкинув також заклики опозиції до незалежного розслідування скандалів за участю дружини президента та високопосадовців. Це викликало критику глави держави з боку його політичних опонентів.

У Південній Кореї перебуває 28 500 американських військових для захисту від потенційної агресії з боку Північної Кореї. Речник Пентагону Пет Райдер заявив 3 грудня, що запровадження воєнного стану ніяк не вплинуло на американський контингент у країні.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG