Спеціальні потреби

Бейнер обіцяв військову допомогу Литві для стримування Росії


Джон Бейнер і спікер Сейму Литви Лорета Ґраужинєне у Вільнюсі.
Джон Бейнер і спікер Сейму Литви Лорета Ґраужинєне у Вільнюсі.

Спікер Палати представників Джон Бейнер завершив триденну поїздку до Литви, де він підтвердив прихильність Конгресу надання військової допомоги регіону для протистояння агресії з боку Росії.

Республіканський законодавець очолив двопартійну делегацію з членів нижньої палати Конгресу, яка відвідала Литву з нагоди 25-ї річниці проголошення її незалежності.

Візит делегації проходив саме в час, коли США і їх союзники по НАТО критикують Росію за її все більш агресивні дії, включно з підтримкою сепаратистських бойовиків у Східній Україні.

США оголосили про плани розмістити танки та іншу військову техніку в шести країнах колишнього радянського блоку, у тому числі в Литві, для допомоги у протидії загрозі.

Бейнер повідомив, що Конгрес докладає зусиль до того, щоб Литва та інші країни регіону отримали відчутну допомогу, якої вони потребують. За його словами, Конгрес також працює над тим, щоб прискорити поставки природного газу до Європи.

«Чи йде мова про озброєння України або оголошення енергетичної незалежності, Литва є прикладом для регіону і навіть світу, - заявив Бейнер на прес-конференції. - Американський народ розуміє, що ця загроза вимагає рішучого лідерства і дій. Саме тому Конгрес Сполучених Штатів працює над тим, щоб не тільки Литва, але і всі наші партнери в регіоні отримали відчутну допомогу».

У ході поїздки делегація також відвідала Клайпеду та оглянула нещодавно побудований термінал для прийому зрідженого газу, який став першим таким об’єктом в країнах Балтії.

Раніше глава Пентагону заявив, що США розмістять важку військову техніку на східному фланзі НАТО. Як повідомив міністр оборони США Ештон Картер, країни Балтії – Естонія, Литва, Латвія, а також Болгарія, Румунія та Польща погодилися розмістити у себе елементи цього обладнання. Частина додаткової зброї буде також дислокована в Німеччині. Йдеться загалом про 250 танків, бойові машини піхоти і самохідні гаубиціЮ

Дивіться також: Опитування: не всі українці підтримують ідею надання США зброї Україні

Опитування: не всі українці підтримують ідею надання США зброї Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

XS
SM
MD
LG