Спеціальні потреби

"Росія знову використовує їжу як зброю" – посолка Брінк. Попри це Україні вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей – Зеленський


"Ми пам’ятаємо мільйони українців, які загинули під час Голодомору, і сьогодні ми вшановуємо героїв, які борються, щоб зберегти економіку та народ України" – посолка Бріджит Брінк
"Ми пам’ятаємо мільйони українців, які загинули під час Голодомору, і сьогодні ми вшановуємо героїв, які борються, щоб зберегти економіку та народ України" – посолка Бріджит Брінк

Росія знову використовує їжу як зброю та інструмент влади й примусу, а агресія Москви проти України також загрожує світовій свободі, відкритості та миру, сказала посолка США в Україні Бріджит Брінк у День пам’яті жертв Голодоморів в Україні.

"Російські війська зруйнували об’єкти сільськогосподарської інфраструктури, розкрадали українське зерно, блокували й атакували чорноморські порти України», – зазначила Брінк у відеозверненні до українців на своїй сторінці у мережі Х (колишня Twitter).

Але Росії не вдалося зупинити експорт українського зерна, зазначала американська дипломатка.

"Попри жорстоку війну Росії, Україна досягла значних успіхів, продовжуючи забезпечувати перевезення Чорним морем понад 83,5 мільйона тонн вантажів, включаючи 55,6 мільйона тонн українського зерна за допомогою 3000 суден. Україна залишається ключовим учасником забезпечення глобальної продовольчої безпеки", – додала Брінк.

Вшановуючи пам’ять мільйонів життів, загиблих від організованого Сталіним голодомору в Україні, Брінк сказала, російські удари "є частиною намагань Росії зруйнувати економіку України", але вони "також впливають на країни та людей зі всього світу, які залежать від українського зерна".

"Ми пам’ятаємо мільйони українців, які загинули під час Голодомору, і сьогодні ми вшановуємо героїв, які борються, щоб зберегти економіку та народ України. Наразі російська агресія загрожує світовій свободі, відкритості та миру», – наголосила посолка.

Завдяки експерту зерна з України вдалося врятувати від голоду вже 20 мільйонів людей, заявив президент Володимир Зеленський.

"За час роботи нашої програми «Зерно з України» вже 20 мільйонів людей вдалося врятувати від голоду, – заявив президент Володимир Зеленський. – В цілому український експорт продовольства забезпечує 400 мільйонів людей у 100 країнах".

У своєму виступі під час Третього міжнародного саміту з продовольчої безпеки Grain from Ukraine Зеленський додав, що Україна є одним із найбільших світових донорів продовольчої безпеки.

"Ми зберігаємо це наше значення попри повномасштабну війну. Тому так важливо, щоб ми й надалі були разом у захисті продовольчої безпеки, безпеки маршрутів постачання продовольства та інших критичних експортних товарів", – сказав Зеленський, звертаючись до учасників продовольчого саміту.

"Цією війною проти України Росія показала, що у світі немає країн, які були б дійсно далекими одна від одної. Все у світі зараз повʼязане. Ми всі однаково зацікавлені, щоб ніхто у світі не воював проти продовольства", – заявив Зеленський, згідно з повідомленням на його сторінці у мережі Х.

Зеленський нагадав, що "повномасштабне російське вторгнення почалося, зокрема, з блокади флотом Росії українських портів". За його словами, метою Москви було влаштувати продовольчу катастрофу для того, щоб змогти диктувати світу свою волю.

"Росія дуже добре розуміла, які наслідки будуть від цього. Вони цього хотіли – хотіли страшного результату для всього світу, не тільки для України. Вони хотіли, щоб ціни на продовольство у світі зросли. Це не просто бажання більших грошей та прибутків, але це передусім про плани. Якщо вони можуть влаштувати продовольчу катастрофу, значить вони можуть підкорювати народ, який залежить від імпорту продовольства", – сказав президент.

Російські війська регулярно атакують Одещину, зокрема її портову інфраструктуру. При цьому керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України.

Зеленський наголосив, що для України важливо нагадувати про це особливо в той час, коли згадують жертв масштабного і штучного голоду в Україні – Голодомору 1932–1933 років, який був організований проти українців тодішньою владою в Москві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG