У час коли американці більш ощадливо витрачають свої кошти, продати товар – не дуже просто. Тож американським підприємцям доводиться проявляти фантазію та вдаватися до неординарних кроків, аби завоювати покупця. До таких належить молодий бізнесмен Міха Вайнблет. Навіть штаб-квартиру своєї компанії з кумедною назвою «Crooked Monkey» – «Мавпа-кривляка», він розташував у пивниці батьків. А гроші він заробляє тим, що веселить людей.
Міха Вайнблет любить викликати у людей посмішку. Робить він це задопомогою написів на футболках. У 2005-му році його захоплення переросло у бізнес з багатозначною назвою «Мавпа-кривляка».
Причина популярності його футболок – вміле поєднання дотепних висловів з популярним дизайном минулих років. Деякі написи він вигадує сам, інші – підкидають знайомі. Почуття гумору, каже Міха, він успадкував від батька Стюарта, єврейського рабина.
«Деякі з написів трохи ризиковані, але потішні. У мене з ним є угода – він не піддає критиці мої проповіді, я не цензурую його футболки», – каже батько Міхи.
Молодий підприємець каже, що більшість товару розрахована на старшокласників і студентів:
«Вони підкреслюють, що ви не чванько і можете посміятись над собою, але водночас вони – це модний атрибут».
Міха з товаришем розпочали продаж футболок з однієї кав’ярні поблизу Мерилендського університету, де вони навчалися.
«Футболки «Вічний студент» користувались великим попитом. Ми закінчували навчання, але ніхто не хотів розлучатися з друзями. То ж футболки з цим гаслом швидко розкупили. Так все почалося», – пригадує Вайнблет.
Згодом Міха придбав частку бізнесу, яка належала його партнеру. З новими віяннями серед молоді тепер Міху знайомить його брат, студент Ноам:
«У мене мабуть лише дві футболки зроблені не моїм братом. Я ходячий рекламний щит його бізнесу».
У курсі нових віянь його тримають і помічники, інтерн-старшокласник та 10 працівників з офісів у Лос-Анджелесі і Нью-Йорку. Міха також постійно оновлює дизайн. Наприклад у цьому сезоні дуже популярні образи тваринок. Ще одна новинка сезону – дизайн креслярського проекту – футболки мають архітектурний акцент, ніби хтось переніс на них проект чернетки.
Компанія Міхи продає футболки і для маленьких дітей. Придбати продукцію компанії можна на її Інтернет-сторінці і у сотнях крамниць по всьому світу – в Гуамі, Японії, Саудівській Аравії та Індії. Їхні центри є в Канаді та на Філіппінах.
Міха працює на дуже конкурентному ринку, але за його словами, це підштовхує мислити творчо. Уперше з часу заснування 6 років тому, компанія цього року планує отримати 750 тисяч доларів прибутку.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1