Спеціальні потреби

Американський генерал: Путін розпалив вогонь, який може вийти з під його контролю


генерал Мартін Демпсі
генерал Мартін Демпсі

Аспенський інститут зібрав у Колорадо «Форум Безпеки», на який з’їхались провідні вітчизняні та іноземні експерти. Учасник дискусій, голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Мартін Демпсі багато говорив про наслідки поведінки Росії в Україні для світового порядку.

Найвищий військовий посадовець США - голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Мартін Демпсі занепокоєний, що поведінка Кремля може мати негативні наслідки континентального масштабу. На його погляд хвиля націоналізму, яка зростає в Європі, певним чином була здійнята діями росіян.

«Росія прийняла рішення величезного масштабу, змінити прийнятий порядок, цілісність суверенних держав. Я боюсь, що Путін можливо розпалив вогнище яке виходить з під його контролю».

Застосування Росією артилерії проти українських військових, за оцінкою американського військового, змінює систему безпеки усієї Східної Європи. Генерал нагадав, що вперше з 1939 року, уряд однієї держави застосовує військову силу на території іншої суверенної Європейської країни. Він порівняв поведінку Володимира Путіна з діями Сталіна, який під тим аналогічним гаслом захисту етнічних росіян, у 1939 році окупував Західну Україну, що тоді належала до Польщі.

Воєнні дії в Україні, зазначив Мартін Демпсі, знаменують зміну у відносинах між Європою та Росією, як також у стосунках Вашингтона та Москви. Щоправда, наскільки глибокими будуть ці зміни, ще не зрозуміло. Нарощування воєнного потенціалу Росією, авіації та ракет дальнього радіусу дії, що почалось з 2008 року, вказує на бажання Кремля змінити існуючий баланс сил, каже генерал.

«Вони безумовно прагнуть зайняти іншу позицію не лише у Східній Європі, а й у Європі загалом та у стосунках зі Сполученими Штатами».

У цій ситуації, на думку Мартіна Демпсі, НАТО повинно визначитися, що ці зміни означають для Альянсу, який було створено для стабільності та безпеки у Європі на противагу Радянському Союзу. Генерал Демпсі вважає за потрібне підтримувати контакти зі своїми російськими колегами, поміж яких бачить певний спротив діям Володимира Путіна.

«Про це ризиковано говорити, адже десяток з них можуть завтра потрапити у Гулаг, але на мій погляд. російські військові та лідери яких я знаю, проти своєї волі беруть участь у цих бойових діях».

За словами генерала Демпсі, Сполучені Штати не сидять склавши руки. Триває активний процес визначення, яку підтримку надати Україні, і у цьому процесі Пентагон співпрацює з союзниками по НАТО. Окрім того, США переглядають свою власну модель безпеки і стратегію до якої не повертались двадцять років, розповів Мартін Демпсі.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG