Спеціальні потреби

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу


Україна закликає світ продовжити тиск на Росію, щоб уникнути повтору трагедії 1944 року.

Україна закликає світову спільноту продовжити політико-дипломатичний тиск на підконтрольну Росії владу анексованого Криму, щоб уникнути повторення трагедії 1944 року, коли близько чверть мільйона кримських татар були депортовані до Середньої Азії.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

«18-20 травня 1944 року понад чверть мільйона кримських татар стали жертвами злочинної політики сталінського СРСР. Депортація кримськотатарського народу стала чорною сторінкою світової історії, злочином радянської системи у її цілеспрямованій боротьбі з низкою народів СРСР, зокрема кримських татар, яких поголовно, від малюків до літніх людей, було записано до лав «зрадників», – йдеться в заяві.

У МЗС наголосили, що «біль і страждання кримськотатарського народу під час радянської депортації 1944 року повторюються 70 років потому – під час російської окупації Автономної Республіки Крим».

«Окупант так само вдається до сталінських репресій проти кримськотатарського народу і його лідерів, забороняє діяльність Меджлісу як вищого повноважного представницького органу кримськотатарського народу, влаштовує незаконні обшуки і політично вмотивовані переслідування активістів, безпідставно обвинувачує кримських татар в екстремізмі та тероризмі», – заявляють у МЗС.

У відомстві нагадали, що з моменту незаконної анексії Криму Росією півострів були змушені залишити понад 20 тисяч кримських татар.

У МЗС додали, що тиск міжнародної спільноти на Росію має привести до «негайного припинення порушень фундаментальних прав людини в Криму, і в кінцевому рахунку – деокупації півострова й відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах».

18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму понад 200 тисяч кримських татар. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Цей день, 18 травня, в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

У Києві та по всій вільній території Україні відбуваються численні заходи: мітинги, тематичні уроки у школах, присвячені роковинам депортації кримськотатарського народу.

У Криму з нагоди роковин депортації щороку відбувалися масові заходи, зокрема, жалобний мітинг у центрі Сімферополя. Але після початку окупації півострова Росією навесні 2014 року такі акції заборонили.

Зокрема, й цього року, повідомив в інтерв’ю Крим.Реалії перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, регіональні меджліси у Криму отримують відмови від підконтрольної Росії влади в узгодженні жалобних заходів до роковин депортації кримських татар 18 травня.

Дивіться також: Хто закликав воювати за Крим розповів посол України у США

Хто закликав воювати за Крим розповів посол України у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG