У Держдепі заявили, що сам закон про санкції служить стримуючим фактором
Державний департамент США оголосив, що поінформував Конгрес, що у нових санкціях проти Росії, до запровадження яких закликає закон, ухвалений законодавцями і підписаний президентом Трампом минулого року, поки що немає необхідності, оскільки він і так «служить стримуючим фактором».
Оголошення було зроблено на тлі закликів законодавців від обох партій до адміністрації застосувати закон про санкції, ухвалений в липні практично одноголосно - проти нього проголосували лише п'ять конгресменів і сенаторів.
Закон вимагає запровадження санкцій проти суб'єктів, які ведуть «значний» бізнес з оборонним і розвідувальним секторами російського уряду. У понеділок Держдеп повідомив, що таких санкцій США поки що запроваджувати не будуть.
Речниця Держдепартаменту Гедер Науерт сказала у заяві, що за оцінками адміністрації, з часу ухвалення законодавства, «іноземні уряди відмовилися від планів або оголошених закупівель в розмірі декількох мільярдів доларів для проведення оборонних закупівель в Росії», - заявила вона.
«З цієї точки зору, якщо закон працює, санкції щодо конкретних осіб або окремих компаній не будуть потрібні, оскільки законодавство фактично служить стримуючим фактором», - підкреслила Науерт.
У своїй заяві речниця Держдепу не вказала на те, які саме країни скасували плановані закупівлі у відповідь на законодавство.
Тим часом, впливовий демократ у Палаті представників Стені Гоєр відкинув таку логіку адміністрації, висловлюючи своє невдоволення як рішенням не запроваджувати нових санкцій, так і відсутністю плану щодо стримування російської агресії у майбутньому».
«Санкції є стримуючим фактором лише тоді, коли країни знають, що США їх запровадять. Оголошення, які прозвучали сьогодні, без жодних заяв від високопосадовців в адміністрації, не викликають у мене довіру, що так вона буде».
Конгресмен-демократ Раджа Крішнамоорті також піддав критиці рішення Білого дому.
«Конгрес майже одноголосно ухвалив санкції проти Росії з метою надіслати їй сигнал щодо втручання у нашу демократії. Президент, за ознаками, не має бажання надіслати такого сигналу Росії», - заявив законодавець у своєму Twitter.
Дивіться також: Найбільш корумпованими державними органами в Україні є суди - опитування