Заступник держсекретаря США оголосив кілька пакетів нової допомоги на зусилля з відновлення України, яку уряд США разом з Конгресом планують незабаром виділити.
Сполучені Штати у співпраці з Конгресом нададуть Україні додаткові 74,7 мільйона доларів на підтримку експортоорієнтованого сільського господарства, “щоб українські фермери та підприємства харчової промисловості могли відігравати більшу роль в економічному відновленні України”. Заявив заступник державного секретаря США з управління та ресурсів Ричард Верма у четвер, 12 грудня, виступаючи у Центрі з міжнародних та стратегічних досліджень.
“Економіка України демонструє динаміку, попри все. І Сполучені Штати підтримують це зараз, щоб у них були основи для процвітання”, - написав Верма у мережі Х, анонсуючи свій виступ.
Верма також оголосив про виділення для України 223 мільйонів доларів на зусилля із відновлення транспорту, інфраструктури та логістики України.
“Це включає модернізацію прикордонних переходів України на ринок ЄС, а також портів Чорного моря та Дунаю; на оновлення залізничних ділянок у прикордонних зонах з ЄС та підвищення можливостей України експортувати товари до Європейського Союзу”, - розповів заступник держсекретаря США.
Ще 35 мільйонів доларів США направлять до Трастового фонду відновлення України “для підтримки власного внутрішнього фонду із підготовки проектів українського уряду, розроблених зі Світовим банком”, анонсував посадовець.
Четвертий пакет допомоги США на відновлення України - понад 105 мільйонів доларів для навчання та оснащення українців, щоб у майбутньому вони були конкурентоздатними на робочі місця у реконструкції та промисловості.
“Потреби України у відбудові збільшуються, нарощується робоча сила, готова задовольнити ці вимоги”, - каже Верма.
Україна стає привабливою для інвесторів, попри виклики - Верма
Заступник державного секретаря США вказав, що ВВП України торік зріс на 5%, порівняно з попереднім роком, “і має намір потенційно зрости більше ніж на 3 відсотки цього року”.
“Виробництво чавуну зросло на 21%. У 2024 році виробництво соняшникової олії зросло на 14%, виробництво зерна зросло на 7%. Попри атаки в Чорному морі, Україна експортувала понад 100 мільйонів тонн товарів у 2024 році, що на 36,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року”, - аналізує посадовець Держдепу США.
Покращення інвестиційного клімату в Україні Верма пов’язує з переговорами про членство в ЄС.
“Україна може так багато запропонувати світові в економічному плані – величезні родовища титану, літію, графіту та рідкоземельних елементів; вона має найбільші у світі запаси чорнозему, який наразі виробляє їжу, щоб годувати 100 мільйонів людей – переважно в Африці, Південній Америці та Азії – з потенціалом прогодувати ще 500 мільйонів; має ключовий енергетичний потенціал, включаючи найбільше сховище газу в Європі; і має 4 трильйони кубометрів запасів палива”, - перелічує заступник держсекретаря США.
“Ми зосереджені на стійкості таких ключових секторів, як енергетика, сільське господарство, транспорт і логістика, оборонна промислова база та технології”, - підсумував Ричард Верма.
За його словами, американські інвестори вже зацікавлені інвестували в Україну, але “спочатку, звісно, Україна повинна забезпечити безпекову підтримку”.
Читайте також: