Спеціальні потреби

Список потенційних міністрів і посадовців в уряді Трампа


На архівному фото - держсекретар Майк Помпео і міністр оборони Джим Меттіс слухають виступ президента Дональда Трампа під час засідання уряду у Білому домі 21 червня 2018 року, Вашингтон. AP/Evan Vucci
На архівному фото - держсекретар Майк Помпео і міністр оборони Джим Меттіс слухають виступ президента Дональда Трампа під час засідання уряду у Білому домі 21 червня 2018 року, Вашингтон. AP/Evan Vucci

Після того, як стало відомо ім'я переможця президентських перегонів, у США відразу розпочалися інші перегони – 11-тижневий спринт для комплектування нової адміністрації президента, яка повинна бути готовою взяти на себе управління країною з 20 січня 2025 року.

Адміністрація президента включає тисячі посадовців, але у перші тижні після виборів у центрі уваги будуть імена, котрі увійдуть до кабінету міністрів.

Кабінет міністрів традиційно включає віце-президента та керівників 15 відомств виконавчої влади, таких як Державний департамент та Казначейство. До нього також входять близько 10 посад, які відповідають рівню кабінету міністрів, наприклад, торговий представник США, директор національної розвідки чи глава апарату Білого дому. За винятком віцепрезидента та керівника апарату, усі особи, призначені на рівні кабінету міністрів, потребують затвердження Сенатом.

Увечері 7 листопада Дональд Трамп заявив, що Сюзі Вайлз – фактична керівниця його виборчої кампанії – стане головою апарату Білого дому. Вона стане першою жінкою, яка обійме цю впливову посаду.

Крім оголошення про призначення Вайлз, Трамп також озвучив трохи конкретики про те, кого він хоче бачити на ключових ролях у своїй другій адміністрації.

Чимало з тих, хто обіймали посади під час його першої адміністрації, вже порвали зв'язки з новообраним президентом. Деякі навіть зайшли у цьому так далеко, що підтримали його опонентку, віцепрезидентку Камалу Гарріс. Однак значна кількість колишніх призначенців Трампа підтримували з ним добрі стосунки, і вони можуть знову з’явитися на важливих ролях у наступній адміністрації.

Крім того, серед тих, кого він може вибрати на ключові посади, є нинішні та колишні члени Конгресу, а також серйозні гравці зі світу бізнесу, які підтримали його кампанію, наприклад засновник SpaceX Ілон Маск.

Кандидати у президенти зазвичай створюють перехідні команди задовго до завершення виборів.

Джо-Енн Сірс із Центру вивчення президентства та Конгресу працювала в перехідних командах колишнього президента Джорджа Буша та кандидата в президенти від Республіканської партії 2012 року Мітта Ромні. Вона розповіла Голосу Америки, що підтримувала зв’язок із членами перехідної команди Трампа, і очікує, що вони застосують широку мережу, розглядаючи потенційних кандидатів.

“Я чула від людей, які перебувають у перехідному періоді, що вони справді хочуть принести найкраще та найяскравіше у Вашингтон, – сказала Сірс. – А це означає, що вони приїдуть з усіх куточків країни, це буде не лише Нью-Йорк чи округ Колумбія”.

Сірс додала: “Думаю, він спробує залучити людей, які є справжніми експертами у своїх галузях, будь то національна безпека, внутрішня безпека чи технологічні рішення для оптимізації уряду, що, на мою думку, буде однією з його цілей”.

Деякі з найбільш очевидних кандидатів на керівні посади в другій адміністрації Трампа – це люди, які займали керівні посади, затверджені Сенатом раніше.

Роберт Лайтхайзер працював торговим представником США протягом більшої частини першого терміну Трампа. Він може знову з’явитися в новій адміністрації на вищій посаді, наприклад, міністра фінансів.

Майк Помпео, який працював директором ЦРУ та держсекретарем у різні періоди в першій адміністрації Трампа, може повернутися до однієї з цих ролей або посісти в крісло міністра оборони.

Джон Реткліфф працював директором національної розвідки Трампа в останній рік його першого терміну. Він може обійняти будь-яку з кількох ролей, від старшої посади в розвідці до офісу генерального прокурора.

Лінда Макмехон, колишня генеральна директорка World Wrestling Entertainment, професійна промоутерка реслінгу, працювала головою Адміністрації малого бізнесу під час першого терміну Трампа. Наразі вона є однією із керівниць перехідної команди Трампа. Ймовірно, її кандидатуру розглядають на посаду міністра торгівлі.

Декілька потенційних посадовців обіймали раніше посади у кабінеті Трампа як виконувачі обов’язків.

Вважається, що Річард Гренелл, який працював послом Трампа в Німеччині, а потім недовго в 2020 році виконував обов’язки директора національної розвідки, балотується на посаду держсекретаря. Однак Гренелл відомий “войовничими” поглядами і може мати труднощі у процесі затвердження Сенатом. Він також може бути кандидатом на посаду радника з національної безпеки, яка не є посадою на рівні кабінету міністрів і не вимагає підтвердження Сенату.

Роберт О'Браєн, колишній радник Трампа з національної безпеки, який також був представником у справах із заручниками, може зайняти високу посаду в новій адміністрації, серед потенційних варіантів - пост держсекретаря.

Стівен Міллер, який спочатку був директором з написання промов, а потім старшим радником Трампа протягом його першої адміністрації, також може повернутися в Білий дім. Незрозуміло, яку посаду міг би займати Міллер, але його колишня зосередженість на нелегальній імміграції дозволяє припустити, що він може опинитись у Департаменті внутрішньої безпеки або виконуватиме роботу, пов’язану з прикордонною політикою.

Припускають, що Ларрі Кудлоу, коментатор фінансових новин, який працював директором Національної економічної ради під час першого терміну Трампа, є потенційним кандидатом на керівну посаду в економічній команді Трампа, можливо, міністра фінансів.

Кіт Келлог, колишній генерал-лейтенант армії, який недовго працював виконувачем обов’язків радника з національної безпеки на початку терміну президентства Трампа та залишився в Білому домі як радник з національної безпеки колишнього віце-президента Майка Пенса, може приєднатися до команди з національної безпеки.

Том Хоман, який був виконувачем обов’язків директора імміграційної та митної служби при Трампі, може повернутися, щоб очолити Міністерство внутрішньої безпеки та допомогти наступному президенту досягти його заявленої мети — організувати масову депортацію негромадян, які проживають у США.

Іншим варіантом для внутрішньої безпеки є Чед Вулф, який очолював агенцію протягом 14 місяців наприкінці адміністрації Трампа. Під час свого перебування на посаді Вулф проводив “драконівську” імміграційну політику Трампа. Однак згодом його призначення було визнано незаконним. Вулф подав у відставку після того, як Трамп спробував скасувати результати виборів 2020 року.

Джеффрі Кларк, колишній помічник генерального прокурора, який відіграв ключову роль у тиску на посадовців Міністерства юстиції, щоб вони допомогли скасувати програш Трампа на виборах 2020 року, також може повернутися, незважаючи на те, що в Джорджії йому висунули звинувачення у спробі скасувати вибори в цьому штаті. Після виборів 2020 року Трамп ненадовго розглядав можливість призначити Кларка виконувачем обов’язків генерального прокурора, але вирішив цього не робити після того, як старший персонал Мінюсту заявив, що масово піде у відставку.

Кеш Пател, який обіймав кілька керівних посад, пов’язаних із обороною та розвідкою, також може знову бути при владі. Пател, активний прихильник Трампа, в якийсь момент пообіцяв, що на другому терміні адміністрація “переслідуватиме” критиків Трампа.

Джей Клейтон, який обіймав посаду голови Комісії з цінних паперів і бірж за Трампа і має довгу історію як бізнес-юрист, вважається потенційним вибором для Міністерства фінансів.

Брайан Гук, який працював директором з планування політики, а потім спеціальним представником США з Ірану, згадувався як потенційний кандидат на посаду глави Пентагону.

Одним із перспективних кандидатів на високу посаду є колишній генерал-лейтенант армії Майк Флінн, який недовго працював першим радником Трампа з національної безпеки, перш ніж був змушений піти у відставку через брехню ФБР про свої контакти з російськими чиновниками. Флінн перетворився на теоретика змови про Трампа, пов’язаного з рухом QAnon, і колишній президент висловив певну зацікавленість повернути його в адміністрацію.

Чинні та колишні законодавці

Нинішні та колишні члени Конгресу також є потенційними кандидатами Трампа, включаючи сенатора від Юти Майка Лі. Адвокат і палкий прихильник Трампа, який допомагав при спробах скасувати вибори 2020 року, Лі вважається провідним кандидатом на пост генерального прокурора.

Вважається, що сенатор Білл Хагерті від штату Теннессі розглядається на різні найвищі посади. Він працював послом Трампа в Японії до обрання в Сенат і може обійняти якусь із кількох посад, пов’язаних з торгівлею та дипломатією.

Сенатор від Флориди Марко Рубіо, у минулому критик Трампа, який став його завзятим прихильником, розглядався як кандидат у віце-президенти минулого року. Зараз його вважають можливим кандидатом на пост держсекретаря.

Сенатор Тім Скотт з Південної Кароліни є одним із найвідоміших прихильників Трампа в афроамериканському співтоваристві та може претендувати на посаду міністра житлового будівництва та міського розвитку.

Кажуть, що сенатор Том Коттон з Арканзасу, ветеран та представник національної оборони, також розглядається на посаду міністра оборони.

Іншою можливістю для Пентагону є Майк Волз, колишній “зелений берет” і полковник Національної гвардії, який служить у Конгресі, представляючи Флориду. Волз активно захищає Трампа в ЗМІ.

Марк Грін від Теннессі, який очолює Комітет внутрішньої безпеки Палати представників, вважається потенційним кандидатом на посаду керівника Департаменту внутрішньої безпеки.

Потенційним послом США в ООН називають конгресвумен з Нью-Йорка Еліз Стефанік.

Лідери бізнесу

Попри те, що Маск відіграв важливу роль у фінансуванні кампанії Трампа та заявив про готовність працювати в якійсь комісії, спрямованій на підвищення ефективності федерального уряду, виглядає малоймовірним, що він обійме офіційну посаду в кабінеті. Маск уже є генеральним директором кількох компаній, які мають контракти на мільярди доларів із федеральним урядом, зокрема ракетної компанії SpaceX. Це створює мережу потенційних конфліктів інтересів, які ускладнять затвердження його кандидатури Сенатом.

Відомо, що Джон Полсон, мільярдер, менеджер гедж-фонду, який підтримував Трампа з першої кампанії новообраного президента в 2016 році, розглядається на посаду міністра фінансів.

Також припускають, що на посаду міністра фінансів розглядається Скотт Бессент, менеджер гедж-фонду та радник кампанії Трампа.

Один із керівників перехідної команди Трампа Говард Лутнік, генеральний директор фірми з фінансових послуг Cantor Fitzgerald, є можливим кандидатом у сфері економічної політики.

Джеймі Даймон, голова правління та генеральний директор JPMorgan Chase є потенційним міністром фінансів. Однак останні новини свідчать, що він не дуже зацікавлений у цій роботі.

Фактор Кеннеді-молодшого

Під час виборчої кампанії колишній незалежний кандидат у президенти Роберт Кеннеді-молодший, племінник колишнього президента Джона Кеннеді та син колишнього генерального прокурора, підтримав Трампа.

Натомість Трамп запропонував Кеннеді взяти участь у формуванні політики охорони здоров’я. У розмові з прихильниками наприкінці кампанії Кеннеді сказав, що Трамп “пообіцяв” йому контроль над Департаментом охорони здоров’я та соціальних служб, до якого входять Центри з контролю за захворюваннями, Управління з контролю за продуктами й ліками та Національний інститут охорони здоров’я, а також Департамент сільського господарства.

Однак є сумніви, що Кеннеді зможе перемогти у голосуванні Сенату на будь-яку посаду на рівні кабінету. Колишній юрист-еколог, за останні десятиліття він став відомим скептиком щодо вакцинації і теоретиком змов, тож законодавці можуть не захотіти поставити його відповідальним за інфраструктуру охорони здоров’я країни.

Представники виборчої кампанії

Нарешті, ще дві фігури, які з'явилися під час останньої президентської кампанії Трампа, можуть потрапити до Білого дому в січні.

Колишні головні опоненти Трампа, які стали його прихильниками – Дуг Бургум, колишній губернатор Північної Дакоти, і бізнесмен Вівек Рамасвамі.

Статтю написав журналіст Центральної служби Голосу Америки Роб Гарвер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Боротьба за більшість у Конгресі США досі триває.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:59 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG