Спеціальні потреби

Ймовірна кампанія Москви не змогла зашкодити виборам у США, кажуть в американському уряді


Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) заявило, що немає доказів будь-яких інцидентів, здатних саботувати можливість американців проголосувати на президентських виборах.
Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) заявило, що немає доказів будь-яких інцидентів, здатних саботувати можливість американців проголосувати на президентських виборах.

Ймовірні спроби Росії підірвати віру в американську демократію та зашкодити проведенню голосування принаймні в трьох штатах у вівторок, не змогли зірвати вибори у США, кажуть посадовці відповідальні за нагляд за безпекою виборів.

Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) заявило, що виборчі дільниці закриваються, і немає доказів будь-яких інцидентів, здатних саботувати можливість американців проголосувати на президентських виборах.

"Наразі ми не бачимо жодних значних інцидентів, які впливають на безпеку виборчої інфраструктури на національному рівні, — сказала радниця CISA Кейт Конлі. — Це значною мірою є свідченням неймовірного професіоналізму та зусиль місцевих виборчих посадових осіб по всій країні".

Але Конлі попередила, що було б помилкою недооцінювати Росію, а також Іран та інших противників США.

Під час брифінгу у вівторок увечері вона додала, що вибори ще не завершились.

Згідно з заявою ФБР, збої, що торкнулися кількох виборчих дільниць принаймні в трьох штатах США, були пов’язані з низкою повідомлень про мінування в день виборів, які, "імовірно, надходять з російських доменів електронної пошти".

Південно-східний штат Джорджія був першим, що звернув увагу на загрози вранці у вівторок, призупинивши голосування на деяких дільницях. Згодом було встановлено, що небезпеки немає, а уряд звинуватив Москву в можливих погрозах.

"Ми ідентифікували джерело, і воно було з Росії", - сказав журналістам держсекретар Грузії Бред Раффенспергер.

"Вони хочуть завдати шкоди і, здається, не бажають, щоб наші вибори пройшли гладко і чесно, – додав він. – Вони думають, що якщо вони зможуть змусити нас битися між собою, то досягнуть перемоги".

Пізніше посадовець США підтвердив Голосу Америки, що подібні погрози з російських доменів електронної пошти надходили також на виборчі дільниці в штатах Мічиган і Вісконсин на Середньому Заході.

"Жодну з погроз поки що не було визначено як правдиву, — заявили у ФБР. — Ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з нашими державними та місцевими партнерами з правоохоронних органів, щоб реагувати на будь-які загрози нашим виборам і захищати наші громади, коли американці користуються своїм правом голосу".

Але посадовці США не виключають, що ці погрози є лише першою спробою Росії створити хаос навколо президентських виборів.

"Наші супротивники хочуть поширювати наративи, щоб підірвати довіру та налаштувати американців один проти одного, — сказала Конлі. — Ми поки що не знаємо про жодну конкретну російську діяльність у плані операцій впливу, які використовують цей наратив, але … нас не має дивувати таке".

Кілька російських посадовців у вівторок спростували звинувачення США, назвавши їх "безпідставними". Але ймовірні російські погрози мінування відповідають їхнім іншим спробам зірвати вибори у США.

У вівторок ФБР попередило про щонайменше п’ять спроб використання імені та символів бюро для поширення неправдивих наративів і розпалювання паніки, пов’язаної з виборами.

В одному відео було сфабриковано заяву, яка нібито походить від бюро, з попередженням для американських ЗМІ та блогерів не публікувати інформацію про насильство на виборчій дільниці, щоб запобігти поширенню заворушень.

Друге сфабриковане відео, нібито створене ФБР та іншою державною агенцією, запропонувало закрити школи США до наступного тижня через занепокоєння щодо насильства, пов’язаного з виборами.

У третьому відео неправдиво стверджувалося, що ФБР отримало 9000 скарг про несправність машин для голосування, деякі з яких були сфальсифіковані, щоб допомогти одному з кандидатів у президенти.

"Це відео також не є автентичним, не належить ФБР, а його зміст є неправдивим", — йдеться в заяві ФБР.

Раніше представники ФБР назвали підробленими новинні ролики, які закликають американців "проголосувати дистанційно", через посилення загроз теракту та сфабриковане відео, у якому стверджується, що п’ять американських в’язниць беруть участь в фальсифікації голосування.

ФБР не повідомило, хто відповідальний за створення відео, яке почало поширюватися лише через три дні після того, як у соціальних мережах почали поширюватися два інших шахрайських відео, нібито створені ФБР.

У ще одному сфабрикованому відео заявлялось, що ЦРУ, буцімто, знайшло докази того, що використовувались голоси мертвих американців.

Відео "є абсолютно неправдивим і відповідає іноземній дезінформації, про яку давно попереджала розвідувальна спільнота США", — сказав Голосу Америки речник ЦРУ.

Співробітники розвідки США поклали відповідальність за інші відеоролики, які нібито демонструють порушення під час голосування, деякі з яких з’явилися минулого тижня, на російських суб’єктів впливу.

Останні інциденти є частиною того, що деякі посадовці США назвали "потоком дезінформації", і це сталося після попередження американських спецслужб увечері в понеділок про те, що Росія та, меншою мірою, Іран, ймовірно, посилять свої операції впливу в день виборів і протягом наступних днів і тижнів.

"Суб’єкти впливу, пов’язані з Росією, зокрема, виготовляють відео та створюють фейкові статті, щоб підірвати легітимність виборів, вселити страх у виборців щодо виборчого процесу та стверджувати, що американці застосовують насильство один проти одного через політичні уподобання", – йдеться в заяві Офісу директора національної розвідки США у координації з ФБР та Агентством з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA за англійською абревіатурою).

"Ми очікуємо, що російські агенти впливу випустять додатковий виготовлений контент із цими темами до дня виборів, а також у дні й тижні після закриття виборчих дільниць", — йдеться в заяві. - "Ці зусилля несуть ризик розпалювання насильства, в тому числі проти посадових осіб, пов'язаних з виборами".

ФБР, ЦРУ та CISA у вівторок відкинули повідомлення про насильство та порушення голосування, пов’язані з виборами в США як брехню.

"По країні ми дійсно бачили дуже мінімальні типи підривної діяльності у формах будь-яких сварок на виборчих дільницях", — сказала Конлі журналістам.

Вона додала, що звинувачення у широкомасштабних фальсифікаціях виборців не мають жодних підстав.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Джефф Селдин

    Кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки. Висвітлює такі теми, як розвідка, боротьба з тероризмом, кібербезпека. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG