Спеціальні потреби

ЄС готується переконувати команду Трампа, щоб уникнути торговельної війни зі США


Стефан Сежурне, кандидат на посаду комісара в Європейській комісії, каже про приготування до переговорів про торгівлю ЄС і США, щоб уникнути запровадження мит, про які говорив Дональд Трамп. Фото: Nicolas TUCAT / AFP
Стефан Сежурне, кандидат на посаду комісара в Європейській комісії, каже про приготування до переговорів про торгівлю ЄС і США, щоб уникнути запровадження мит, про які говорив Дональд Трамп. Фото: Nicolas TUCAT / AFP

Представники Європейського Союзу дають зрозуміти, що готуються до якнайшвидших розмов з майбутньою адміністрацією Дональда Трампа, аби знизити загрозу торговельної війни.

Дональд Трамп під час виборчої кампанії заявляв, що планує запровадити тарифи на імпорт до США, щоб захистити інтереси американських виробників.

У медіа лунають припущення, що мито може бути запроваджене на всі товари, які ввозяться до США на рівні 10% чи 20%, а в окремих випадках, зокрема щодо китайських товарів, тарифи можуть бути вищі, щоб подолати проблему американського торговельного дефіциту.

“Ми в наступні тижні будемо переконувати американців, щоб торговельної війни не було”, - сказав на слуханнях у Європарламенті колишній французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне, який готується до посади віцепрезидента Європейської комісії з питань промислової стратегії.

Сежурне та інші майбутні чільні посадовці ЄС цими днями набагато жорсткіше висловлювалися про те, що вони називають несправедливою конкуренцією з боку Китаю, а щодо США вони вказують на спільні інтереси.

Побоювання ЄС

Проте деякі європейські представники відверто говорять про побоювання, стверджуючи, що американські мита можуть зашкодити європейській економіці.

Голова Банку Франції Франсуа Вільруа де Ґало, який також є членом ради Європейського центрального банку, сказав 13 листопада, що мита сприятимуть підвищенню роздрібних цін для споживачів.

“Така програма ризикує відновленням інфляції у США. Вона загрожує невеликим зниженням економічного зростання повсюди у світі. Ще не відомо, чи сповільнення було б більш відчутним у США, в Китаї, чи в Європі”, - сказав французький банкір в інтерв’ю радіостанції France Inter, передає Reuters.

На думку де Ґало, “протекціонізм майже завжди означає зменшення купівельної спроможності споживачів”.

Його колега, голова німецького Бундесбанку Йоахім Наґель, в інтерв’ю газеті Die Zeit погодився з похмурими передбаченнями. За його словами, наслідки мит були б відчутними в Німеччині, яка зараз не показує жодного економічного зростання.

"Якщо тарифи матеріалізуються, то ми можемо скотитися до негативних показників”, - застеріг Наґель.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що питання торгівлі вона порушувала у першій телефонній розмові з Дональдом Трампом, коли вітала його з переобранням на президентську посаду 6 листопада.

Фон дер Ляєн зараз зокрема наголошує, що Європа є важливим покупцем американського газу і може збільшити обсяги імпорту, далі зменшуючи закупівлі енергоносіїв з Росії.

"Ми все ще отримуємо багато ЗПГ з Росії, чому б не замінити його американським ЗПГ, який дешевший для нас і знижує ціни на енергетику", - сказала вона у п’ятницю у розмові з журналістами.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG