Спеціальні потреби

Перемога над Росією має бути швидкою у разі вторгнення в Естонію, каже командувач Сил оборони країни


На думку командувача Сил оборони Естонії, ані загроза ядерної відповіді, ані суттєві втрати навряд чи можуть зупинити Путіна від атаки, якщо він збереться вторгнутись до країн Балтії. Фото: збройні сили Естонії, Reuters
На думку командувача Сил оборони Естонії, ані загроза ядерної відповіді, ані суттєві втрати навряд чи можуть зупинити Путіна від атаки, якщо він збереться вторгнутись до країн Балтії. Фото: збройні сили Естонії, Reuters

Командувач Сил оборони Естонії генерал-лейтенант Мартін Герем заявив, що Естонія має подвоїти фінансування на оборону, щоб завдати вирішальної поразки Росії, якщо та вирішить вдертись в його країну. Він наголошує, що Естонія має збільшити фінансування оборони вдвічі вже протягом наступних двох років. Про це Мартін Герем наголосив під час інтервʼю в Японії, де він зустрічався з японськими високопосадовцями з Міністерства оборони.

На думку командувача Сил оборони Естонії, ані загроза ядерної відповіді, ані суттєві втрати навряд чи можуть зупинити Путіна від атаки, якщо він збереться вторгнутись до країн Балтії.

У разі якщо ти тільки покажеш свої обличчя на моєму кордоні, вирішальна перемога має бути дуже швидкою – не за місяці та роки, а за дні та тижні
Командувач Сил оборони Естонії

“У разі якщо ти тільки покажеш своє обличчя на моєму кордоні, вирішальна перемога має бути дуже швидкою – не за місяці та роки, а за дні та тижні”, – говорить Герем про потенційну загрозу для країн Балтії від Росії. “Якщо ми думаємо, що це може статись через три роки, то рішення треба приймати вже сьогодні”, – додає він.

Герем також сказав, що він розмовляв з представниками Міністерства оборони Японії в Токіо про придбання компонентів, які могли б допомогти Естонії будувати оборонне обладнання дешевше.

Японія суворо обмежує експорт оборонної продукції, але вона має значно менше обмежень на комерційно доступні компоненти, які також можна використовувати у військовій техніці. За словами командувача сил оборони Естонії, це може включати датчики землетрусів, які використовуються для виявлення наближення російських танків.

Естонія збільшила свій оборонний бюджет до 3% ВВП та тим самим стала лідером серед витрат на оборону в НАТО.

Путін 28 березня наголосив, що Росія не має наміру нападати на країни НАТО: “Ідея про те, що ми будемо нападати на якусь іншу країну — Польщу, балтійські країни, чехів — це повна нісенітниця”.

Країни Балтії водночас серйозно готуються до такої загрози. Нещодавнє “переобрання” Володимира Путіна на посаду президента - це сигнал Заходу, що Росія продовжить вести агресивну політику принаймні наступні шість років, наголосив під час візиту до Вашингтону цього тижня міністр закордонних справ Латвії Кріш'яніс Каріньш. Його колега з Литви Габріеліус Ландсбергіс звернув увагу на цифри. “Росія розпочала цю війну приблизно із 800 000 військовослужбовців... Зараз у них близько 1,2 мільйона регулярної армії, і з них близько пів мільйона перебувають в Україні...А нещодавно їхній міністр оборони за пару днів до теракту в Москві, оголосив, що вони збираються ще розширити свою регулярну армію. Мова може йти про 1,7 мільйона військових”, - зауважує Ландсбергіс. Якщо така сила виграє в Україні вона не зупиниться. Далі, ймовірно, буде агресія щодо Молдови чи Грузії, а в перспективі й країн НАТО, вважає міністр.

“Глибина території Естонії 200 кілометрів. Усі військові НАТО (у разі вторгнення - ред.) будуть там буквально за хвилину. Усе відбудеться там, але все там буде знищено”, - прогнозує ймовірне зіткнення міністр закордонних справ Естонії.

Дивіться також: Без плану Б: “Якщо Україна програє – ми всі програємо”, – міністр закордонних справ Естонії

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

XS
SM
MD
LG