Спеціальні потреби

Forbes: Тайвань ймовірно передав Україні системи HAWK


На архівному фото - мітинг проти вторгнення Росії на знак солідарності з українським народом у Тайбеї, Тайвань, 25 лютого 2022 р. AP Photo/Chiang Ying-ying
На архівному фото - мітинг проти вторгнення Росії на знак солідарності з українським народом у Тайбеї, Тайвань, 25 лютого 2022 р. AP Photo/Chiang Ying-ying

Тайвань ймовірно переозброїв українську систему протиповітряної оборони, відправивши Києву потужну партію систем зенітно-ракетних батарей HAWK (Homing All-the-Way Killer).

Таку інформацію оприлюднило видання Forbes.

За інформацією військового оглядача Девіда Акса, коментарі колишнього посадовця Пентагону Тоні Ху на YouTube-каналі RJ War Room ймовірно підтверджують ще торішні повідомлення, що натякали на угоду про протиповітряну оборону між Тайванем і Україною за посередництва США.

Тайванські ракети MIM-23 HAWK, а також їхні пускові установки та радари, доповнять ті, що вже були надані Україні Сполученими Штатами та Іспанією.

Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей виробництва Raytheon HAWK, кожна з яких має щонайменше шість пускових установок із трьома ракетами та пов’язані з ними радари, констатує Forbes.

Військово-повітряні сили України на момент повномасштабного вторгнення Росії у війну в лютому 2022 року володіли приблизно 50 батареями ЗРК — переважно С-300 та іншими колишніми радянськими моделями. Відтоді вони замінили чимало радянських батарей на більш сучасні західні системи, включно з американськими Patriots.

Вік HAWK – понад 60 років. Але це прості, надійні та високомобільні пускові установки, що ефективно працюють проти дронів, крилатих ракет і пілотованих літальних апаратів. Як бонус, нагадує Forbes, вони сумісні з іншою, сучаснішою системою ППО, яку використовує Україна – американсько-норвезькою вдосконаленою зенітно-ракетною системою NASAMS.

Чим більше різних систем ЗРК експлуатує Україна, тим більше різних ракетних запасів і виробничих ліній вона може використати, щоб озброїти ці системи замінними ракетами, пояснює військовий оглядач Акс.

За інформацією Інституту вивчення війни (ISW), досвід ЗСУ дає багато важливих уроків для захисту Тайваню від можливої агресії з боку Китаю. Але й КНР вивчає війну та робить власні висновки про те, як підготуватися до майбутнього конфлікту в західній частині Тихого океану, наголошують аналітики.

Серед таких уроків називають, зокрема, і ефективність інтегрованої протиповітряної/ракетної оборони (IAMD) проти інтенсивних та складних атак.

Раніше Голос Америки повідомляв, що протягом наступних кількох років Тайвань, як очікується, отримає від Сполучених Штатів декілька видів зброї, які пройшли бойові випробування в Україні.

Аналітики кажуть, що ця зброя може допомогти зміцнити оборону Тайваню та стримувати військовий тиск з боку Китаю.

Днями були повідомлення і про те, що Тайвань допомагає Україні спільно з Литвою. Відповідний меморандум підписала Центральна агенція з управління проєктами в Литві (СРМА) та представництво Тайваню в країні. Так, Тайвань надасть додаткову допомогу на $5 млн Україні в рамках спільної програми з Литвою, спрямованої на допомогу Україні у відбудові.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG