Спеціальні потреби

Голосування за допомогу Україні: Голос Америки готує спецефір з Конгресу


У суботу, 20 квітня, Палата представників Конгресу США голосуватиме за допомогу Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанському регіону та за четвертий законопроєкт, який йде в цьому пакеті, і зокрема містить додаткові санкції щодо Росії.

Про голосування напередодні повідомив спікер Палати представників США Майк Джонсон.

Також Конгрес може розглянути законопроєкт, що передбачає політику щодо південного кордону країни, якщо його приймуть до розгляду.

Щодо допомоги Україні, текст документа схожий на законопроєкт, за який вже проголосував Сенат. Як повідомляв Голос Америки, пропозиція передбачає ті ж близько 61-го мільярда доларів на потреби, пов'язані із війною Росії проти України, однак надання економічної допомоги Україні має відбуватися не на безоплатній основі, а в кредит.

Палата представників також пропонує надати Україні далекобійні установки ATACMS (за згоди Білого дому).

Спецпроєкт Голосу Америки: Голосування в Конгресі з перекладом українською та коментарями експертів

О 15:45 за київським часом Українська служба Голосу Америки почне спеціальний телепроєкт, що висвітлюватиме дебати та голосування у Палаті представників США.

Програма “Конгрес голосує за допомогу Україні. Спецефір Голосу Америки” – це буде безперервна багатогодинна телевізійна трансляція, що включатиме інформування про ситуацію в Палаті представників США, телерепортажі з кулуарів американського Конгресу, ексклюзивні інтерв’ю з законодавцями та дипломатами, а також аналіз ситуації з експертами зі студії Голосу Америки.

Ефір супроводжуватиметься синхронним перекладом українською мовою, в разі потреби.

Спецпроєкт можна буде дивитись на YouTube, Facebook та вебсайті Голосу Америки, а також на телеканалі “Український супутник” Голосу Америки.

Команда вебсайту Голосу Америки вестиме живий блог з оновленнями в реальному часі щодо ситуації навколо ухвалення законопроєкту.

За текстовими оновленнями можна також стежити у соціальних мережах X, Facebook, Instagram, Telegram, WhatsApp або Threads.

4 поправки до законопроєкту по Україні

Після того, як спікер Палати представників раніше цього тижня погодився внести на розгляд питання із допомоги Україні, Ізраїлю та Індо-Тихоокеанському регіону, законодавці внесли до нього 137 поправок. Більшість із них Палата представників не взяла до розгляду, залишивши лише 4 поправки, які Конгрес має розглянути перед голосуванням.

Як розповів Голосу Америки посадовець у Конгресі США, всі 4 поправки “ініційовані людьми, які виступають проти допомоги України”.

Одна з поправок, яку Конгрес розгляне в суботу, – від конгресвумен зі штату Індіана Вікторії Спарц, яка народилася в Україні.

Спарц пропонує виключити із законопроєкту чотири положення. Вони, зокрема, пов’язані з програмою PDA, яка дозволяє Білому дому виділяти Україні зброю безпосередньо зі складів американської армії. На цю програму законопроєкт передбачає 7,8 мільярда доларів.

Конгресмен Кевін Герн від Оклахоми у своїй поправці пропонує заборонити використання коштів “Фонду підтримки економіки” для виплати пенсій.

Конгресвумен Кет Каммак із Флориди у своїй поправці пропонує скасувати все невійськове фінансування, пов'язане з Україною.

Конгрес також розгляне одну із поправок конгресвумен із Джорджії Марджорі Тейлор Грін, за якою законодавиця пропонує “кожну суму в доларах у цьому законі зменшити до нуля”.

Ці поправки не мають великих шансів на ухвалення, повідомило Голосу Америки джерело у Конгресі. За словами джерела, “єдина причина, чому демократи дозволили цим поправкам потрапили в залу засідань, є те, що вони впевнені, що їх провалять”.

Порядок голосування

За правилами голосування, у суботу, 20-го квітня, спочатку Конгрес розгляне допомогу Ізраїлю, потім – Україні, далі – Індо-Тихоокеанському регіону, після чого – законопроєкт “Про мир через силу у 21 столітті”, який передбачає, серед іншого, допомогу Україні коштом російських заморожених активів, розширення санкцій щодо Росії, посилення інформаційної безпеки.

Якщо Палата представників підтримає цей законопроєкт, далі за нього має проголосувати Сенат, тому що ця версія законопроєкту відрізняється від того документу щодо допомоги Україні, який сенатори підтримали у лютому.

Лідер більшості в Сенаті, сенатор-демократ Чак Шумер в п’ятницю попередив колег у Сенаті, що вони повинні бути готові залишитися на сесії на вихідні, щоб завершити роботу над пакетом допомоги Україні, Ізраїлю та фінансування інших надзвичайних потреб безпеки.

Президент США Джо Байден підтримав законопроєкт про допомогу Україні, який підготувала Палата представників Конгресу США і який було оприлюднено у середу 17-го квітня.

Байден заявив, що сподівається, що Палата представників ухвалить пакет цього тижня, і запевнив, що після голосування в Сенаті він "негайно підпише це законодавство", щоб воно набуло чинності.

Що відбувалось раніше?

19-го квітня Палата представників проголосувала за те, щоб винести законопроєкт про допомогу Україні на розгляд. Як повідомило Голосу Америки джерело у Конгресі США, це було “найважливіше голосування” для того, щоб цей документ мав шанс бути ухваленим.

Конгрес США з осені 2023 року не може погодити законопроєкт про військову допомогу Україні.

20-го жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав до Конгресу законопроєкт про національну безпеку, який серед іншого передбачав допомогу на потреби, пов'язані із війною Росії проти України, близько 61$ млрд доларів. Проти документа виступили частина республіканців, які пропонували включити до законопроєкту посилення прикордонних і міграційних заходів на кордоні США й Мексики.

Допомогу для України винесуть на голосування в суботу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00
  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG