В Україні вшановують пам’ять загиблих за роки незалежності журналістів.
16 вересня, з моменту зникнення і вбивства журналіста Ґеорґія Ґонґадзе в 2000 році, - став днем пам'яті в Україні всіх загиблих українських журналістів.
Як повідомила 16 вересня прес-служба президента України, Петро Порошенко поклав квіти до меморіальної дошки пам'яті загиблих журналістів на будівлі Національної спілки журналістів України.
«Глава держави вшанував пам'ять всіх журналістів, загибель яких була пов'язана з їх професійною діяльністю», - йдеться в повідомленні.
У цей пам'ятний день, в соціальних мережах, на Інтернет-сайтах українських засобів масової інформації журналісти проводять twitter-шторм.
Як повідомляє кореспондент Російської служби «Голосу Америки» у Києві Тарас Бурнос, в коротких twitter-повідомленнях пишуть не тільки про справу журналіста Ґеорґія Ґонґадзе, чиє ім'я стало символом незалежної, професійної журналістики, започаткування змін в Україні.
Ряд twitter-повідомлень присвячені ситуації в Україні, боротьбі з сепаратизмом на сході країни і необхідності зберігати санкції до тих пір, поки Росія не поверне анексований нею український Крим.
У середу в Києві, Харкові, Львові та інших українських містах проходять акції пам'яті.
У 2015 році їх назвали «Озбройся правдою», в 2014 - «Безкарність - вбиває».
До 15-х роковин зникнення Ґеорґія Ґонґадзе посол США в Україні Джеффрі Пайєтт оприлюднив заяву:
«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Ґеорґія та інших українських журналістів, яких вбивали, на яких нападали, яких залякували – в тому числі останнім часом у Східній Україні.
«Пан Ґонґадзе був безстрашним журналістом-розслідувачем, який присвятив своє професійне життя інформуванню громадськості, викриттю корупції й беззаконня, забезпеченню підзвітності тих, кого обрано і призначено на відповідальні посади, перед народом, якому вони повинні служити.
«"Українська правда", видання яке він заснував, продовжує цю роботу сьогодні. Роковини цього зникнення – саме той момент, коли слід згадати про критично важливу роль вільної і незалежної преси у демократичному розвитку України та її подальшій інтеграції до євро-атлантичних стуктур», - наголосив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.
Тим часом в Організації з безпеки і співробітництва в Європі закликають українську владу повною мірою розслідувати вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе.
«Ґонґадзе заплатив кінцеву ціну за свою мужню роботу», – йдеться у заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович.
«15 років минуло з часу його вбивства, а воно й надалі залишає негативний наслідок для свободи висловлювань і свободи ЗМІ в Україні. Замовники цього вбивства мають постати перед судом», – зазначила Міятович.
Вона також висловила занепокоєння щодо відсутності прогресу у розслідуванні щонайменше дев’яти вбивств і численних випадків нападів на журналістів з часу початку конфлікту в Україні.
«Я закликаю українську владу забезпечити розслідування нападів на журналістів і притягнути винних до відповідальності», – наголосила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.