Гілларі Клінтон у вівторок увечері оголосила про свою перемогу в запеклій боротьбі за висунення кандидатом у президенти від Демократичної партії.
Однак остаточні результати попередніх виборів-праймеріз у штаті Каліфорнія будуть відомі вже після вівторка: більше половини каліфорнійців голосували поштою, і такі бюлетені будуть зараховуватися, якщо вони надійдуть до п’ятниці, і якщо були відправлені не пізніше дня голосування. Якою була і буде позиція Гілларі Клінтон з приводу агресії Росії і ситуації в Україні, якщо вона стане президентом?
Гілларі Клінтон стане першою жінкою, яка очолить боротьбу однієї з провідних політичних партій США за Білий дім.
«Сьогоднішня перемога – це не лише про одну людину. Вона належить поколінню жінок – і чоловіків – які жертвували, щоб це стало можливим», - заявила ймовірний кандидат у президенти від демократів.
Зовнішньополітична доктрина Гілларі Клінтон має більше сенсу, ніж доктрини як Барака Обами, так і Дональда Трампа, пише Джеффрі Стейсі у журналі Foreign Affairs. Вона розмістить в Східній Європі військовий контингент на постійній основі, аби протистояти російській агресії. А якщо б вона була при владі, коли Росія почала агресію в Україні, то її адміністрація негайно б дала українцям зброю для захисту, - вірить Стейсі.
Тоді, ще у березні 2014-го року, Гілларі Клінтон публічно порівнювала дії Путіна з Гітлером.
«Пояснення Путіна та інших росіян, що вони повинні були йти в Крим і, можливо, далі в Східну Україну, щоб захистити російські меншини, нагадують заяви, які робилися в 30-х роках нацистською Німеччиною, що їм треба захищати німецьке населення в Польщі, Чехословаччині, в інших країнах Європи.
У той день, коли в небі над Україною був збитий Боїнг Малайзійських авіаліній, Гілларі Клінтон висловила припущення, що Росія могла бути до цього причетною і розповіла, що треба робити, якщо її провина буде доведена.
Сьогоднішня перемога – це не лише про одну людину. Вона належить поколінню жінок – і чоловіків – які жертвували, щоб це стало можливимГілларі Клінтон
«Це повинно підштовхнути європейців робити набагато більше за трьома напрямками: по-перше, посилити санкції. По-друге, посилити зусилля в пошуку альтернативи «Газпрому», про що потрібно публічно заявити. По-третє, збільшити допомогу українським збройним силам - кращим спорядженням, навчанням.
Загалом, її публічні заяви близькі до позиції адміністрації Барака Обами. Проте, колишній посол США в Україні Джон Гербст, який працював з Гілларі Клінтон у Державному департаменті, вважає, що її політика щодо Росії буде жорсткішою, ніж в Обами.
Це повинно підштовхнути європейців робити набагато більше...посилити санкції...Джон Гербст
«Я думаю, що вона не хоче прямо критикувати президента, в команді якого була держсекретарем. Але ми бачимо чітку різницю в її аналізі політики Путіна і проблеми російської агресії. Я думаю, якщо вона стане президентом, Сполучені Штати займуть належну лідерську позицію в цьому питанні», - заявив Джон Гербст.
На погляд екс-посла США в Україні, Гілларі Клінтон, безумовно, буде продовжувати санкції, але буде сильнішою з військової точки зору.
«І я думаю, що вона серйозно розгляне питання надання військової допомоги Україні, чого не хоче робити президент Обама», - додав Гербст.
Політика Гілларі Клінтон щодо Росії буде жорсткішою, ніж в ОбамиДжон Гербст
Утім, Гілларі Клінтон критикують за її політику перезавантаження з Росією. Після того, як Клінтон вручила Лаврову знамениту кнопку з написом «перезагрузка» відносини з Росією не покращилися. Утім, в цьому були і свої переваги, кажуть експерти.
«Найпомітнішою була згода Росії надати транспортний коридор до Афганістану для постачання вантажів американському контингенту. Це було важливою умовою операції проти Осами бін Ладена. Тоді ж Росія погодилася з додатковими санкціями проти Ірану», - каже декан Школи міжнародної служби при Американському університеті Джеймс Ґолдґаєр.
За словами Джона Гербста, перезавантаження привело до деяких зсувів у питанні ядерної зброї, що було в інтересах США.
Зараз, балотуючись у президенти, Гілларі Клнітон називає Росію країною, що становить небезпеку, але з якою, тим не менш, можна працювати в питаннях, в яких інтереси США та Росії збігаються.
Дивіться також: У Вашингтоні говорять про нові санкції щодо Росії, а не послаблення існуючих- посол України у США