Спеціальні потреби

МВФ прогнозує Росії рецесію, Україні - помірне зростання


ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео

Міжнародний валютний фонд переглянув свій прогноз щодо зростання ВВП в Україні з 2% до 1.5%. Про це йдеться в опублікованому сьогодні щоквартальному звіті МВФ про прогнози світового зростання.

Однак, в цілому МВФ очікує повернення до позитивного зростання в Україні після значного падіння ВВП – на 9.9% в 2015 році. Цьому буде сприяти, йдеться в документі, зростання довіри з боку споживачів та інвесторів, поступове зростання реальних доходів, як і поступове поліпшення кредитних умов. Очікується, що ціни на основні продукти споживання в Україні будуть рости і далі, але не майже вдвічі, як торік, а на 15%. МВФ очікує в Україні також незначного зниження безробіття.

У Росії в той же час збережеться падіння ВВП – на 1.8% під впливом довготривалого ефекту дій санкцій, низьких цін на нафту і структурних проблем російської економіки.

У той же час МВФ прогнозує зростання цін на нафту до усередненої ціни в 35 доларів за барель в 2016 році і до 41 долара за барель в 2017-му. Міжнародний валютний фонд прогнозує, що напруга у відносинах Росії і України збережеться і в 2016 році.

Конфлікт в Україні, Лівії і Ємені – йдеться в звіті – один з факторів, який змусив переглянути світовий прогноз МВФ у бік зниження.

Говорить директор депаратменту досліджень МВФ Моріс Обстфельд:

«Зростання було дуже повільним занадто довго. Новий прогноз світової економіки передбачає невелике прискорення зростання в 2016-му в порівнянні з 2015 роком, – до 3.2%. Далі почнеться зростання в 3.5% в 2017-му. Однак, ці прогнози з часом стають все менш оптимістичними».

МВФ переглянув свій прогноз на 0.2%, в порівнянні з попереднім звітом. Серед причин – падіння інвестицій і торгівлі, уповільнення економічного зростання в Китаї, падіння цін на сировину, особливо на нафту, а також – політична нестабільність і геополітичне напруження в світі.

Дивіться також: Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International

Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG