Кількість іммігрантів за останні кілька років - рекордна в історії США і перевершує великий імміграційний бум на зламі ХІХ-ХХ століть. Про це пише видання New York Times, посилаючись на офіційні дані.
За статистикою Бюджетного управління Конгресу, на яку посилається NYT, щорічна чиста міграція — кількість людей, які приїжджають до країни мінус кількість тих, хто виїхав, становила в середньому 2,4 мільйона людей з 2021 по 2023 рік.
Загальна чиста міграція в період адміністрації Байдена, за оцінками видання, ймовірно, перевищує 8 мільйонів осіб, з них, за оцінками, близько 5 мільйонів зробили це без законного дозволу.
Це – більше, ніж наприкінці ХІХ-ХХ століть, коли у США масово приїжджали європейці – італійці, ірландці, євреї та перша хвиля українських переселенців.
Журналісти зазначають, що на стрибок кількості іммігрантів вплинула як внутрішня ситуація у США, зокрема пом'якшення імміграційної політики з боку адміністрації президента Джо Байдена, так і зовнішні фактори.
Серед них – неспокійна ситуації на Гаїті, у Венесуелі, а також війна в Україні.
З огляду на дані Бюджетного управління Конгресу та Бюро перепису населення США, зростання легальної та нелегальної імміграції призвело до того, що серед населення США частка людей, які були народжені в інших країнах, досягла максимальної позначки – 15,2% у 2023 р.
Для порівняння, у 2020 році цей показник становив 13,6% , а попередній рекорд – 14,8% був зафіксований у 1890 році.
При цьому New York Times пише, що іммігранти створюють як позитивний, так і негативний ефект для американського населення.
Зокрема, за даними досліджень, іммігранти останніх десятиліть, які прибули переважно з Азії та Латинської Америки, піднімаються по економічних сходинках і швидко асимілюються в американському суспільстві. Вони знижують вартість послуг для американців переважно з вищими доходами, які не конкурують з переселенцями за роботу.
Водночас високий рівень імміграції має й негативні сторони, зокрема тиск на соціальні служби та зростання конкуренції за працевлаштування з американцями без вищої освіти.
Скільки у США втікачів від війни в Україні
Як повідомляв Голос Америки, українці потрапляють до США за кількома програмами.
Зокрема, "Статусом тимчасового захисту" (TPS), який дозволяє українцям, що проживали у США станом на 13 серпня 2023 року залишатись в країні до 19 квітня 2025 року.
Право на статус за програмою TPS для українців станом на серпень 2023 року мали понад 166 000 осіб, згідно з оцінкою уряду США.
Програма TPS стала предметом суперечки на президентських перегонах. За часів свого президентства Джо Байден значно розширив застосування цієї програми, що викликало критику республіканців.
Також діє програма "Єдність заради України" (U4U) і так званого "гуманітарного пароля". Станом на березень 2023 року за програмою U4U до США приїхало понад 118 000 українців.
Окрім того, ще близько 25 000 українців потрапили до США на початку вторгнення Росії до України у 2022 року, перейшовши сухопутний американський кордон з боку Мексики.
Дивіться також: