Російський космічний корабель «Союз» в п'ятницю безпечно доставив американсько-російський екіпаж на Міжнародну космічну станцію (МКС), незважаючи на технічне ускладнення, яке на короткий час погрожувало уповільнити їх політ до орбітальної лабораторії вартістю 100 мільярдів доларів.
«Союз» відправився в політ до МКС з космодрому Байконур в Казахстані в 00:25 за московським часом. До складу екіпажу увійшли росіяни Олександр Самокутяєв та Олена Сєрова і американець Баррі Вілмор.
Сєрова стала першою жінкою-росіянкою за 17 років, яка вирушила в космос. Тим часом, до космічної подорожі готується британська співачка Сара Брайтман. Вона має полетіти у космос у вересні наступного року.
Незабаром після того як від корабля відділилися всі щаблі ракети-носія, і він вийшов на намічену орбіту, російські ЗМІ повідомили, що одна з двох сонячних батарей не розкрилася.
У цих повідомленнях з посиланням на джерела в космічній індустрії говорилося, що акумулятори «Союзу» володіли достатнім запасом енергії для проведення стикування, але допускалося, що екіпажу, можливо, доведеться вибрати схему з дводобовим польотом до станції замість запланованих шести годин.
Через кілька годин космічний корабель благополучно зістикувався з МКС в автоматичному режимі. Стиковка пройшла в заплановані терміни - близько 6:15 за московським часом.
Прибулий екіпаж приєднається до російського командира станції Максима Сураєвого, американського бортінженера Ріда Вайсмена і німецького астронавта з Європейського космічного агентства Александра Ґерста.
Таким чином, на станції знов одночасно протягом шести місяців працюватимуть шестеро осіб.