Бойовики терористичного угруповання «Ісламська держава» в понеділок розповсюдили відео-заяву з погрозами терактів у центрі Сполучених Штатів та інших країнах, які завдають удари по їхніх позиціях в Сирії, кажучи, що їх «спіткає та ж доля, що і Францію».
Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
«Ми говоримо країнам, які беруть участь у кампанії хрестоносців, що Вас чекає те ж саме, що Францію. Як ми вразили Францію в її серці - у Парижі, ми клянемося, що ми вразимо США в їх центрі – Вашингтоні», - каже чоловік у відео.
У той же час відзначається, що зараз немає можливості перевірити автентичність відеоролика.
Раніше, угруповання взяло на себе відповідальність за низку терактів 13 листопада в Парижі.
Криваві напади терористів в Парижі змістили фокус уваги вашингтонської політики на «Ісламську державу» і прагнення її бойовиків завдати удару на території США.
У всьому світі люди сумують з приводу того, що сталося і висловлюють співчуття Франції. У неділю провідний демократ у комітеті Палати представників з питань розвідки Адам Шифф нагадав, що США також є мішенню терористів: «Ми не можемо дозволити, щоб «Ісламська держава» знайшла притулок в Сирії та Іраку і звідти планувала прямі атаки на нас».
Представники Білого дому намагаються заспокоїти американців.
«Ніякої конкретної, достовірної загрози для нашої країни в даний момент немає, але ми будемо дуже пильні», - заявив Бен Роудс, заступник радника Обами з національної безпеки.
Реальність така, що навіть найкраща розвідка не зупинить рішучого ворогаАдам Шифф
Атаки в Парижі показали, що терористи можуть планувати, координувати і здійснювати криваві змови, практично не користуючись листуванням в Інтернеті або іншими засобами комунікації, які могли б навести розвідслужби на їхній слід, і це викликає особливу стурбованість. Якщо «Ісламська держава» застала Францію зненацька, чи може те ж саме повторитися в США?
«Реальність така, що навіть найкраща розвідка не зупинить рішучого ворога, який пристосувався до наших заходів захисту, а «Ісламська держава» таки пристосувалася», - зазначив конгресмен-демократ Адам Шифф.
Повідомлення про те, що один з паризьких терористів, можливо, був громадянином Сирії, що шукав політичний притулок, ймовірно, посилять увагу до обіцянки адміністрації Обами прийняти 10 тисяч біженців з Сирії. Один з республіканських кандидатів у президенти, сенатор Марко Рубіо сумнівається, що ці люди пройдуть ретельну перевірку.
Ніякої конкретної, достовірної загрози для нашої країни в даний момент немає, але ми будемо дуже пильніБен Роудс
«До вас приїхало тисячу людей, і 999 з них - це просто бідні люди, які втікають від утисків і насильства. Але один з них - бойовик «Ісламської держави». І в цьому випадку у вас є проблема, і виключити цю можливість ніяк не можна. Не можна взяти трубку і зателефонувати в Сирію», - сказав Рубіо.
Один з кандидатів-демократів Гілларі Клінтон помітно не погодилася з недавньою заявою Обами, що «Ісламську державу» вдалося стримати.
Намагаючись з’ясувати заяву Барака Обами представники Білого дому сказали, що президент мав на увазі територію в Іраку і Сирії, яку контролює «Ісламська держава», а не терористичну загрозу, яку це угруповання становить.
Дивіться також: Американці проти введення військ у Сирію