Росія намагається диктувати умови ймовірних мирних переговорів щодо України, що можуть відбутися після приходу до влади у США новообраного президента Дональда Трампа, й сигналізує про небажання йти на будь-які поступки новій адміністрації.
Таку оцінку оприлюднив у своєму черговому звіті 13 листопада американський Інститут вивчення війни (ІSW).
“Спосіб, у який Кремль намагається встановити свої умови для переговорів, рішуче свідчить про те, що цілі Росії залишаються незмінними й все ще зводяться до повної капітуляції України”, - зазначає Інститут у своєму звіті.
“Кремль, схоже, не бажає йти на поступки прийдешній адміністрації Трампа, (як і не бажав поступатися) нинішній адміністрації”, - додано у звіті.
Увага преси останніми днями була зосереджена на обіцянках Трампа швидко досягти закінчення війни в Україні, а також на чутках і припущеннях про те, як саме може виглядати мирне врегулювання, й на яких умовах воно може бути досягнуто.
Наразі прийдешня адміністрація Трампа не оприлюднила однозначних планів своїх дій щодо України.
Від Кремля надходять різні заяви. Посол Росії при ООН у Женеві Геннадій Гатілов заявив 14 листопада, що обрання Трампа наступним президентом США може відкрити можливості для нового діалогу між Вашингтоном і Москвою.
“Попри внутрішні політичні зрушення, (Вашингтон) постійно намагається стримувати Москву... зміна адміністрації мало в чому це змінить, — заявив Гатілов. - Єдиний можливий зсув — це діалог між нашими країнами, чого бракувало останні кілька років”.
Інститут вказує на заяви речниці російського МЗС Марії Захарової, які свідчать про те, що Росія вважає припинення військової допомоги Заходу Україні як необхідну передумову мирних переговорів.
“Речниця Міністерства закордонних справ (МЗС) Росії Марія Захарова 13 листопада заявила, що західні посадовці брешуть про свою зацікавленість у мирі в Україні й що “миру” можна досягти лише тоді, коли Захід припинить надавати військову допомогу Україні”, - зауважує ISW.
Також Інститут посилається на слова боса Захарової міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що президентство Трампа “принципово не змінить позицію США щодо України, й що будь-які пропозиції щодо заморожування лінії фронту “навіть гірші”, ніж сприятливі для Росії Мінські угоди”.
ISW інтерпретує завчасну відмову Лаврова від потенційного замороження теперішньої лінії фронту як ознаку небажання Москви йти на компроміс та пом’якшити свої вимоги.
У попередніх аналітичних звітах, Інститут окреслив мету Росії як повне знищення української держави.
Відтак Інститут вважає нещирою нібито зацікавленість Путіна у “відновленні” відносин між РФ та США за нової адміністрації Трампа.
“Путін, ймовірно, сприймає як належне те, що адміністрація Трампа поступиться інтересам та преференціям Кремля, й Кремль не пропонуватиме жодних поступок чи переваг на заміну”, - підсумовує ISW.