Сполучені Штати можуть "досягти моменту в найближчі роки", коли їм доведеться збільшити розгортання стратегічної ядерної зброї. Таку позицію озвучив 7 червня у Вашингтоні високопосадовець Ради національної безпеки Пранай Вадді.
Причиною для такого рішення можуть стати "зростання загроз з боку супротивників", сказав Вадді, окреслюючи "більш конкурентний підхід" до контролю над озброєннями адміністрації Джо Байдена.
Посадовець виступав перед учасниками щорічної зустрічі Асоціації контролю над озброєннями, де зокрема розглядалося питання нерозповсюдження ядерної зброї.
ядерний ризик є вищим, ніж будь-коли з часів Холодної війни
Зі своїми зауваженнями через відеозв'язок виступив і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він поділився стурбованістю з приводу відродження ядерної загрози, зазначивши, що "ядерний ризик є вищим, ніж будь-коли з часів Холодної війни".
Він додав, що з огляду на цей ризик життєво важливі норми та стандарти проти розповсюдження, випробувань і використання ядерної зброї "розмивається" сьогодні.
Минулого місяця Міністерство оборони Росії заявило, що військові проведуть навчання із застосуванням тактичної ядерної зброї. Це вперше Москва публічно оголосила про такі навчання, інформувала агенція Associated Press.
На відміну від стратегічної зброї, яка була предметом угод про контроль над озброєннями між Москвою та Вашингтоном, тактична зброя ніколи не обмежувалася жодними такими пактами, і Росія не оприлюднила її кількість чи будь-яку іншу інформацію, пов'язану з нею, нагадує АР.
Агенція додає: після початку повномасштабного вторгнення в Україну президент Росії Володимир Путін неодноразово "нагадував" західним країнам про "ядерну міць" Москви, намагаючись перешкодити їм нарощувати військову підтримку Києву.
У публікації використано матеріали Reuters та AP.