Спеціальні потреби

Кампанія Гарріс набирає додаткові кадри в штатах, які не мають сталих політичних вподобань, в тому числі в "Сонячному поясі"


Мітинг прихильників Камали Гарріс, Вест Алліс, Вісконсин, 23 липня
Мітинг прихильників Камали Гарріс, Вест Алліс, Вісконсин, 23 липня

Президентська кампанія Камали Гарріс протягом наступних двох тижнів набере додаткові кадри в штатах, які не мають сталих політичних вподобань, включно з "Сонячним поясом", який дедалі все більше здавався недосяжним для президента Джо Байдена. В кампанії пояснюють це рішення посиленням активності місцевих громад та зростанням зборів на кампанію віце-президентки.

"Активізація роботи громади доводить, що Камала Гарріс має сильні позиції як у "Сонячному поясі", так і в "Блакитній стіні" — з кількома шляхами дістати 270 (голосів виборців)", — написав Ден Каннінен, керівник кампанії у так званих "штатах-гойдалках" у суботньому звіті.

До так званого "Сонячного поясу" відносяться, зокрема, Джорджія, Аризона та Невада, а так звана "Блакитна стіна" включає Мічиган, Пенсильванію та Вісконсин. Президент США Джо Байден у 2020 році виграв усі шість із цих штатів із невеликим відривом, але лише кілька тижнів тому його кампанія заявила, що "Сонячний пояс" і Північна Кароліна виглядають дедалі недосяжними.

Вступ Гарріс в президенстькі перегони в якості ймовірної кандидатки від Демократичної партії додало нової енергії, грошей і ентузіазму в перегони, що призвело до зміни результатів опитувань, які показують, що вона зрівнюється з колишнім президентом-республіканцем Дональдом Трампом або випереджає в деяких штатах, які не мають сталих політичних вподобань.

Відколи Байден підтримав кандидатуру Гарріс 21 липня, 200 000 волонтерів приєдналися до її кампанії, а понад 350 000 прихильників відвідали свій перший мітинг чи інший захід передвиборчої кампанії – а це зростання відвідувачів мітингів на понад 350%, каже Каннінен.

У п’ятницю кампанія Гарріс оголосила, що в липні вона зібрала 310 мільйонів доларів за рахунок невеликих пожертвувань.

За словами Каннінена, у наступні два тижні буде додано ще 150 співробітників кампанії у штатах "Блакитної стіни", а кількість співробітників в Аризоні та Північній Кароліні збільшиться більш ніж вдвічі.

Робота передвиборчої кампанії Гарріс на місцях більш масштабна, ніж робота кампанії Трампа, сказав він.

"У Неваді команда Гарріс має 13 офісів, а Трамп — лише один", — написав Каннінен. "У Пенсильванії ми маємо 36 офісів, тоді як у Трампа лише три. У Джорджії у нас 24 офіси, тоді як команда Трампа відкрила свій перший лише в червні".

Кампанія Трампа не відразу підтвердила точність цих цифр і не відповіла на запит про коментар.

Цього тижня передвиборча кампанія Трампа мала намір розпочати рекламний бліц вартістю 10 мільйонів доларів США в шести "штатах-гойдалках". Комітет політичної дії (Super PAC), що підтримує Трампа, MAGA Inc., розпочав паралельний рекламний бліц після того, як заявив, що витратить 32 мільйони доларів у трьох штатах на нову рекламу, що критикує Гарріс.

Останніми днями деякі політичні експерти обговорюють відсутність у Трампа передвиборної інфраструктури.

"Ті з нас, хто зацікавлений у голосуванні, запитують: "Чому ви не маєте дії на місцях?"— питає політичний історик Хізер Кокс Річардсон під час стріму на Facebook. "Для того, щоб отримати гроші, дійсно потрібно фізично бути на місцях, стукати у двері, зустрічатися з людьми. Він не намагається отримати достатню кількість голосів".

Очікується, що Гарріс особисто зустрінеться цими вихідними з головними претендентами на кандидатуру віце-президента, повідомляє Reuters у п’ятницю з посиланням на свої джерела.

Згідно з джерелами, знайомими з її планами, у неділю вона зустрінеться з головними претендентами - губернатором Міннесоти Тімом Волцем і губернатором Пенсильванії Джошем Шапіро.

Серед інших відомих імен – міністр транспорту США Піт Буттеджич, сенатор Марк Келлі, губернатор Кентуккі Енді Бешир і губернатор Іллінойсу Дж. Б. Прітцкер.

Згідно з недавнім опитуванням Reuters/Ipsos, Гарріс мала незначну перевагу над Трампом на один відсоток, зменшивши розрив, який утворився в останні тижні кампанії Байдена.

Триденне опитування показало, що Гарріс підтримують 43% зареєстрованих виборців, а Трампа – 42%, при цьому похибка опитування становить 3,5 відсоткових пункти.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG