Держсекретар США Джон Керрі заявив групі європейських міністрів закордонних справ, що Росія і Україна повинні працювати разом над зняттям напруженості і відновленням режиму припинення вогню в Україні.
Керрі заявив про це в четвер на щорічній дводенній нараді ОБСЄ на рівні міністрів, яка проходить у Белграді.
За словами Керрі, Росія повинна забезпечити виведення російських військовослужбовців зі Східної України і безперешкодний доступ спостерігачів ОБСЄ на Донбас. Він сказав, що Україна повинна виконати свою частину роботи з відновлення режиму припинення вогню і початку відбудови східних регіонів України.
Керрі підкреслив, що за 40 років свого існування ОБСЄ досягла значного прогресу, але багато чого ще необхідно зробити. Глава американської дипломатії вважає, що члени ОБСЄ повинні докласти додаткових зусиль для збільшення обміну інформацією між їх збройними силами та активізувати роботу із захисту прав людини та боротьби з нетерпимістю.
За його словами, в дуже багатьох країнах неурядові організації та ЗМІ стикаються з обмеженнями. Керрі заявив, що порушень прав громадян, що стає на перешкоді роботи журналістів, і придушенню політичного інакодумства «немає виправдання».
У середу Керрі відвідав резиденцію прем’єр-міністра Сербії у Белграді. У ромові з кореспондентами держсекретар вказав на поступ Сербії на шляху до інтеграції в ЄС. Джон Керрі також відзначив прогрес країни у веденні діалогу з Косовом, де напруження щодо територіальних претензій тривають.
Тим часом за лаштунками засідання, Керрі зустрівся з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.
Як повідомляє Державний департамент, у ході зустрічі обговорювалися події в Східній Україні, у тому числі продовження пітримки Росією «сепаратистських елементів». Співрозмовники наголосили на важливості повної імплементації Мінських домовленостей всіма сторонами, що включає безперешкодний доступ спостерігачів ОБСЄ.
У Держдепі повідомляють, що Джон Керрі дав Клімкіну чітко зрозуміти, що США і їх партнери підтримуватимуть продовження існуючих міжнародних санкцій проти Росії до повного виконання Мінських домовленостей.
Керрі знову підтвердив зобов'язання США підтримувати Україну та її суверенітет. Він високо оцінив прогрес України у здійсненні реформ та наполегливо закликав не зупиняти зусилля у боротьбі з корупцією.
Дивіться також: Американський уряд продовжить допомагати Україні реформувати аграрний сектор