Спеціальні потреби

Генерал США "дуже впевнений" що для контрнаступу України достатньо зброї та боєприпасів


Архівне фото: Головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі, січень 2023 року
Архівне фото: Головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі, січень 2023 року

Збройні сили України мають усю техніку, зброю та боєприпаси, необхідні для початку довгоочікуваного весняного контрнаступу, за словами високопоставленого американського військового командувача.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Українські посадовці та західні союзники не приховували очікуваної військової кампанії, спрямованої на повернення української території, яка все ще перебуває під контролем Росії, припускаючи, що вона почнеться найближчими тижнями, якщо не раніше.

Коли наступ розпочнеться, командувач Збройними силами США в Європі «дуже впевнений», що для наступу є достатньо систем озброєння та запасів.

"Ми доставляємо це в країну, - сказав американським законодавцям у середу генерал командування Сил США в Європі Крістофер Каволі. - Понад 98% бойових машин вже там".

Минулого місяця в Україну почали надходити західні танки, зокрема британські «Челленджери» та німецькі «Леопарди».

Минулого тижня Сполучені Штати оголосили про додаткову військову допомогу Києву, пакет на 325 мільйонів доларів США передбачає надати більше артилерійських снарядів і ракет, а також протитанкових керованих ракет TOW та іншої протиброньової зброї.

«Ми з українцями, з нашими українськими колегами, підрахували кількість засобів, які їм знадобляться», — сказав Каволі, який також є головним командувачем НАТО, відповідаючи на запитання законодавців про підготовку України.

«Я дуже впевнений, що ми доставили необхідне їм обладнання і продовжимо роботу, щоб підтримувати їхню діяльність».

Хоча деякі українські посадовці закликали до терпіння щодо потенційного наступу, аналіз нещодавнього відео, опублікованого проросійськими блогерами, свідчить про те, що ключові моменти позначено.

За даними вашингтонського Інституту вивчення війни, відео вказує на те, що українські війська облаштували позиції на східному березі Дніпра, можливого плацдарму для спроб відвоювати Кримський півострів.

Незважаючи на поставки військової допомоги США та Європи, українські чиновники постійно вимагали від своїх західних союзників більшої кількості зброї, зокрема літаки та ракети більшої дальності.

Але помічник міністра оборони США Селесте Волландер наполягала перед законодавцями в середу, що найважливіші потреби Києва забезпечено.

«Хоча ці спроможності є в переліку, західна, сучасна авіація, займає приблизно восьме місце», – сказала вона, зазначивши, що пріоритетними залишаються системи ППО, артилерія та бронетехніка.

Американські системи протиракетної оборони Patriot прибули в Україну на початку цього місяця, і Каволі сказав, що такі системи допомагають Києву «контролювати повітряний простір над своєю країною та над своїми силами».

"Це зараз найбільш важливо, - сказав він. - Вони це дуже ефективно роблять за допомогою наземної ППО».

Каволі та Волландер також застерегли законодавців від надмірної самовпевненості, попередивши, що, незважаючи на великі втрати в Україні, ключові частини російської військової машини залишилися неушкодженими.

«Хоча звичайний військовий потенціал Росії зменшився, Росія продовжує представляти серйозний ризик, оскільки вона зберігає можливості в ядерних, кібернетичних, інформаційних операціях, контркосмічних і підводних війнах», – сказала Волландер.

"На значну частину російських військових цей конфлікт не мав негативного впливу", — додав Каволі, вказавши на російський флот підводних човнів.

"Їхнє патрулювання в Атлантиці та по всій Атлантиці знаходиться на високому рівні, - попередив він. - Більше активно, ніж в минулі роки».

  • 16x9 Image

    Джефф Селдин

    Кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки. Висвітлює такі теми, як розвідка, боротьба з тероризмом, кібербезпека. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG