Спеціальні потреби

Зазвичай переповнена на Великдень площа Святого Петра у Ватикані закрита для відвідувачів, поки Папа Римський звертається до вірян віртуально, 12 квітня 2020 (REUTERS/Guglielmo Mangiapane)
Зазвичай переповнена на Великдень площа Святого Петра у Ватикані закрита для відвідувачів, поки Папа Римський звертається до вірян віртуально, 12 квітня 2020 (REUTERS/Guglielmo Mangiapane)

Головне про коронавірус. 12 квітня

Християни західного обряду святкують Великдень в умовах коронавірусу й Папа Римський Франциск скасував традиційну месу на площі Святого Петра.

  • В Україні зафіксували 266 нових випадків коронавірусу, повідомило МОЗ. Станом ранок на 12 квітня виявили 2 777 випадків COVID-19. 89 пацієнтів одужали, 83 – померли.
  • За даними Університету Джонса Гопкінса, у США кількість хворих на коронавірус перевищила 542 тисячі, померло понад 21 тисяча людей. Загалом у світі вже 1 мільйон 827 тисячі інфікованих і понад 113 тисяч смертей.
  • Президент Дональд Трамп уперше в історії країни запровадив режим стихійного лиха на всій території США.
  • Під час Великоднього звернення, що транслювалось на Youtube, Папа Римський Франциск закликав світ не піддаватись страху, натомість об'єднатись у молитві.

"Для багатьох це Пасха самотності", - Папа Римський у Великодній проповіді

Християни західного обряду святкують Великдень в умовах коронавірусу. Папа Римський Франциск скасував традиційну великодню недільну месу на площі Святого Петра. Зазвичай, на неї збираються десятки тисяч людей.

Натомість голова римо-католицької церкви виголошував свою великодню проповідь "Urbi et Orbi" ("Місту й світу") із майже порожньої Базиліки Святого Петра. Текст проповіді публікує Радіо Ватикану.

Також понтифік згадав про найуразливіших у час пандемії: "Нехай же не забракне Його утішення та необхідної допомоги тим, які перебувають у ситуації особливої уразливості, як ті, що працюють в лікувальних закладах чи живуть у казармах і тюрмах. Для багатьох людей це Пасха самотності, яку переживають серед жалоби та численних нестатків, спричинених пандемією, від фізичних страждань до економічних проблем".

Читайте більше тут

XS
SM
MD
LG