Разом, чи окремо Меркель та Олланд нададуть Путіну ті самі запевнення та озвучать ті самі вимоги
Зміна формату спілкування президента Росії Володимира Путіна з канцлером Німеччини Анґелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом з одної тристоронньої зустрічі на дві двосторонніх (у ході саміту Великої 20-ки у Китаї, 4-5 вересня - прим.ГА) не змінить порядку денного діалогу. Так вважає Александр Кларксон викладач Королівського коледжу Лондона.
"Нормандський формат помер. Разом, чи окремо Меркель та Олланд нададуть Путіну ті самі запевнення та озвучать ті самі вимоги", - відзначив експерт у Twitter, відповідаючи на питання "Голосу Америки".
Про скасування тристоронньої зустрічі президента Росії з канцлером Німеччини та президентом Франції, у ході якої повинні були серед іншого обговорювати питання України (за відсутності представників офіційного Києва - прим.ГА), повідомили у Кремлі на початку тижня.
У новому форматі зустрічей Путіна з Меркель та Олландом участь президента України також не передбачена
Раніше міжнародні оглядачі висловлювали обурення готовністю Німеччини та Франції вести переговори щодо Украни без представників офіційного Києва. Уряд України висловлював заперечення з приводу запланованої зустрічі та пропонував участь президента Порошенка у заході.
"Агресія Путіна вже успішно переконала Меркель та Олланда зустрітись з ним без присутності українських представників, щоб говорити про Україну. Не зустрічатейсь з Путіним!", - твітував наприкінці серпня експерт аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.
У новому форматі зустрічей Путіна з Меркель та Олландом участь президента України також не передбачена.
Різниця є. Здогадуюсь, що Київ віддає перевагу тому, щоб тему України підіймали у ході окремих двосторонніх зустрічей
Напередодні моральну перемогу офіційного Києва побачив у скасуванні тристоронньої зустрічі колишній посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер.
"Нормандський формат мінус Порошенко скасовано", - відзначив Пайфер у Twitter.
"Різниця є. Здогадуюсь, що Київ віддає перевагу тому, щоб тему України підіймали у ході окремих двосторонніх зустрічей, а не у ході тристоронньої зустрічі Путін-Меркель-Олланд", - пояснив Пайфер на прохання "Голосу Америки".
Дивіться також: Вся надія на власну зброю: На кордоні із Мексикою фермери хочуть захисту від нелегалів