"Під час обговорення законопроєкту про підтримку Індо-Тихоокеанського регіону конгресмени говорять про необхідність підтримки загалом союзників, також говорять про Китай, який загрожує Тайваню, а також Іран та Росія – що це вісь зла.
Ймовірно, зараз вони перейдуть до обговорення поправок у цьому законопроєкті, і наступним обговоренням буде законопроєкт щодо України".
Сергій Куделя, професор політології Університету Бейлор у "Спецефірі" Голосу Америки:
"Мало сумнівів лишається, що цей законопроєкт [про допомогу Україні] буде ухвалений більшістю, і наступного тижня ймовірно Сенат підтвердить, Байден підпише і допомога піде. ...
Йдеться про те, щоб зупинити наступ росіян по всій лінії фронту, який триває вже кілька місяців. Саме загроза різких наступальних успішних дій Росії у майбутні місяці підштовхнула частину республіканців, власне і спікера Майка Джонсона, щоб активніше підтримати цей законопроєкт.
Якби це сталося [успішний наступ росіян], а такі ризики існують, і ми про це чули від президента України, якби такі ризики були реалізовані у наступні кілька місяців, то основна відповідальність лягала б безперечно на них [на конгресменів].
До кінця цього року очікувати нової допомоги Україні чи ухвалення нових законопроєктів не варто".
Палата представників почала обговорення законопроєкту про безпеку Індо-Тихоокеанського регіону, H.R. 8036. Він передбачає додаткове виділення коштів для Міністерства оборони США та Державного департаменту на підтримку американських союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема Тайваню.
Немає ймовірності, що Палата представників США зможе винести на голосування питання щодо звільнення спікера Майка Джонсона, оскільки є затверджений порядок денний, який погодили в п’ятницю, 19 квітня, і конгресмени не можуть поза порядком денним внести нову ініціативу, таку як звільнення спікера.
Але зазначу, що окремі законодавці не виключають, що можна очікувати сьогодні несподіванок від крайньоправого крила республіканців чи крайньолівого крила демократів.
Форум