Дон Бейєр, конгресмен-демократ від штату Вірджинія:
"Сьогодні Палата представників активізується, щоб проголосити, що сила Америки полягає в сміливій підтримці України та Індо-Тихоокеанського регіону. Український народ не вибрав цю війну, Україну захопив кривавий тиран, задум якого - вийти далеко за межі України. Якщо дозволити йому безкарно просуватися, смертоносна глобальна концентрація російської та китайської агресії стануть ще більш ймовірними. Вирішення цієї проблеми назріло давно, і можна лише сподіватися, що ця затримка не завдасть довготривалої шкоди. Моє найглибше сподівання, що ця перемога в Конгресі допоможе зробити можливою остаточну перемогу України на полі бою".
Усі поправки до законопроєкту про підтримку України були відхилені в Палаті представників:
- поправку конгресвумен Вікторії Спарц, яка пропонувала виключити із законопроєкту чотири положення, які зокрема пов’язані з програмою PDA, що дозволяє Білому дому виділяти Україні зброю безпосередньо зі складів американської армії
- поправку конгресвумен Кет Каммак, яка пропонувала скасувати все невійськове фінансування, пов'язане з Україною.
- поправку конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, яка пропонувала “кожну суму в доларах у цьому законі зменшити до нуля”.
Конгресмен Кевін Герн від Оклахоми сам відкликав свою четверту поправку, в якій пропонував заборонити використання коштів “Фонду підтримки економіки” для виплати пенсій.
Тетяна Ворожко, кореспондентка Голосу Америки, яка сьогодні працює у Палаті представників:
"Я б виділила три основні моменти з обговорення у Палаті представників допомоги для України. По-перше, наскільки часто конгресмени посилалися на те, що вони їздили в Україну, що вони бачили на власні очі, про ті трагедії, які їм розповідали люди. Це було дуже помітно, це свідчить, що ці поїздки таки мають значення.
По-друге, основні меседжі законодавців – мир через силу, це напевне рефрен всього засідання. Мовляв, це дуже важливе засідання для історії не лише України, але й визначає, якою буде далі Америка.
І третій момент – що аргументи були направлені не лише для своїх колег, але і на власних виборців. Наприклад, коли виступав конгресмен Маріо Діаз-Баларт із Флориди, він почав з критики адміністрації президента, також говорив, що третина всієї допомоги Україні йде на заміщення американської зброї. І що велика частина грошей у законопроєкті піде на це звітність за коштами, які надаються Україні. Це аргументи, які вони чують від своїх виборців, і він давав на них відповіді.
Демократи, зі свого боку, апелювали до людських емоційних історій. Слово зґвалтування напевне ніколи так багато не звучало в конгресі. Про це говорили багато, про звірства російських солдатів, Ненсі Пелосі сказала що російські солдати ґвалтують матерів на очах українських дітей. І якщо ви оберете Путіна, то кров буде на ваших руках.
Ще мене зацікавив виступ конгресмена Гакіма Джеффріса, лідера демократичної меншості у Палаті представників. Він говорив про двопартійну основу, що двопартійними зусиллями ми могли б відповісти на виклик, і похвалив спікера Джонсона".
Під стінами будівлі Капітолію нині - два протести.
З одного боку вулиці - група пропалестинських прихильників, які махають прапорами та скандують "не голосуйте", маючи на увазі законопроєкт про допомогу Ізраїлю.
З іншого боку вулиці - проукраїнські активісти махають українськими прапорами на підтримку законопроєкту про допомогу Україні.
Форум