Спеціальні потреби

Конгресмени закликали збільшити легальну міграцію до США – слухання у Комітеті зі збройних сил Конгресу США


Члени екіпажу бойового корабля USS Sioux City у Військово-морській академії США в Аннаполісі, штат Меріленд. AP Photo/Patrick Semansky
Члени екіпажу бойового корабля USS Sioux City у Військово-морській академії США в Аннаполісі, штат Меріленд. AP Photo/Patrick Semansky

Одразу декілька законодавців США у відповідь на повідомлення посадовців США про суттєву нестачу працівників суднобудівельної галузі, висловилися за залучення потенційних працівників з-за кордону, зокрема через збільшення легальної міграції до Сполучених Штатів.

Відповідні заяви прозвучали під час слухань у конгресовому Комітеті зі Збройних сил, де розглядали бюджетний запит на 2025 фінансовий рік для Військово-морських сил країни.

Так, Адам Сміт, високопоставлений член Комітету Палати представників у справах Збройних сил пропонує залучати мігрантів для суднобудування:

“У цій країні ми стикаємося з серйозними проблемами, у нас просто немає працівників із навичками, необхідними для розв'язання цих проблем, і нам потрібно бути дуже творчими щодо того, як ми набираємо та залучаємо більше людей в суднобудуванні”

“Це не найкраще місце для дискусії про імміграцію”, – сказав Сміт, нагадуючи про актуальні дискусії стосовно міграційної політики у США, особливо на фоні президентських виборів.

Але додав, що “імміграція потенційно є одним із способів знайти деяких із необхідних працівників”.

“Усі ми добре знаємо, як багато є людей, які хочуть приїхати сюди”, – сказав Сміт.

Конгресмен Дональд Норкросс застеріг, що окремі потужності у морській галузі США перебувають на межі закриття саме через брак робочої сили.

Пропозицію законодавців підтримав і Карлос Дель Торо, міністр військово-морських сил США.

Нам потрібні електрики, нам потрібні сантехніки, нам потрібні зварювальники, монтажники, щоб будувати ці потужні кораблі
Карлос Дель Торо

За його словами, військові намагаюся залучати більше людей у США до морської служби – зусилля з вербування спрямовані не лише на військову сферу, але і щодо цивільних фахівців для флоту та суднобудівельної промисловості:

“Нам потрібні електрики, нам потрібні сантехніки, нам потрібні зварювальники, монтажники, щоб будувати ці потужні кораблі”.

Міністр також застеріг від втрат навичjr, які виникають через відсутність комерційного суднобудування всередині США. Розвиток у цій сфері, вважає Карлос Дель Торо, також ускладнюється американською імміграційною політикою.

“Нам потрібно збільшити легальну імміграцію. Нам потрібно розширити програми робочих віз, які дозволять працівникам з інших країн також приїжджати сюди та займати ці робочі місця”, – сказав міністр.

“Хороша новина”, за його словами, полягає в тому, що рівень безробіття у США становить менше ніж 4%. Однак проблема натомість полягає в тому, що країні потрібно більше працівників, щоб економіка зростала і надалі.

Карлос Дель Торо також заявив, що армія США загалом потребує більше чоловіків і жінок. Відповідну роботу із вербування молоді на службу проводитимуть зокрема і у серед випускників шкіл.

Запит президента щодо бюджету для військово-морських сил США на 2025 фінансовий рік становить 257,6 мільярда доларів, що на 1,8 мільярда доларів США або 0,7% більше, ніж у запиті попереднього року.

Запит відображає пріоритети країни, констатують у ВМС США. Йдеться про стратегію національної безпеки та національної оборони, що передбачають зміцнення домінування на морі, створення культури досконалості у веденні війни та зміцнення стратегічного партнерства, щоб переважати в епоху інтенсивної стратегічної конкуренції.

Проєкт бюджету передбачає закупівлю шести суден: підводний човен типу “Вірджинія”, два есмінці типу “Арлі Берк”, фрегат з керованими ракетами, амфібійний транспортний док типу та десантний корабель.

Йдеться і про закупівлю 75 літаків, включаючи 26 F-35.

Як повідомляло видання CNBC, “обіцянка Байдена конкурувати з Китаєм у суднобудуванні стикається з великою економічною проблемою”.

Ми співпрацюємо з нашими союзниками по НАТО для підтримки наших українських партнерів, оскільки вони продовжують боротьбу за відновлення свого територіального та національного суверенітету в умовах незаконного масштабного вторгнення Росії, що триває вже третій рік
Міністр Військово-морських сил США

Президент США Джо Байден, пише видання, прагне повернути виробництво океанських суден у США, але морські аналітики кажуть, що це було економічно невигідно ще з 1980-х років, коли адміністрація Рейгана скасувала субсидії на виробництво суден.

Судна, виготовлені в США, коштують у чотири-шість разів дорожче за судна конкурентів.

На думку аналітиків морської галузі, опитаних журналістами CNBC, прагнення адміністрації Байдена протистояти домінуванню Китаю в суднобудівному секторі “суперечить економічній реальності”.

Згідно з даними S&P Global, Сполучені Штати “виробляють мізерну кількість суден порівняно з Китаєм, Японією та Південною Кореєю”.

Під час слухань у Конгресі торкнулися і питання підтримки вільного та відкритого морського простору. "Ми співпрацюємо з нашими союзниками по НАТО для підтримки наших українських партнерів, оскільки вони продовжують боротьбу за відновлення свого територіального та національного суверенітету в умовах незаконного масштабного вторгнення Росії, що триває вже третій рік", – сказав міністр Військово-морських сил США.

Він також подякував Конгресу за ухвалення додаткової допомоги союзникам, що дозволило продовжувати надавати підтримку Україні для безпеки усіх країн зокрема Чорноморського регіону.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG