Спеціальні потреби

Конгресмени США хочуть отримати оцінку розвідки наслідків непідтримки України


Капітолій США час сходу сонця. Вашингтон. 13 листопада 2024 р. (AP Photo/Jose Luis Magana)
Капітолій США час сходу сонця. Вашингтон. 13 листопада 2024 р. (AP Photo/Jose Luis Magana)

Американські законодавці хочуть отримати оцінку розвідувальних служб ризиків для безпеки США, якщо Америка припинить надавати зброю Україні, а Росія виграє війну.

Як повідомляє видання The Hill, яке спеціалізується на висвітленні подій на Капітолійському пагорбі та Білому домі, члени Конгресу хочуть замовити оцінку перед голосуванням закону про видатки на національну оборону, який, як очікується, Палата представників проголосує наступної середи.

Запит під назвою "Оцінка ймовірного перебігу війни в Україні" законодавці спрямували до керівників Національної розвідки, Розвідувального управління Міністерства оборони США та Головного розвідувального управління.

У 90-денний термін керівники розвідувальних служб мають оцінити імовірні сценарії перебігу війни Росії проти України та вплив потенційної поразки України у разі припинення американської допомоги на інтереси національної безпеки США, включаючи потенційну подальшу агресію з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Як пише The Hill, законодавців цікавить, зокрема,
чи зможуть українські військові захищатися від російської агресії, якщо США продовжать або припинять військову та економічну підтримку; і що станеться, якщо США збережуть або відкличуть дозвіл на використання наданих ракет великої дальності для удару вглиб Росії.

Раніше обраний президент Дональд Трамп припустив, що Україні, "імовірно", варто підготуватися до зменшення військової допомоги від США, коли він вступить на посаду.

Як зауважує The Hill, незрозуміло, яка команда розвідників готуватиме звіт, адже повноваження керівників розвідки, призначених нинішнім президентом Джо Байденом, спливають разом з його терміном при владі.

А схвалення Сенатом номінантки Трампа на посаду голови офісу директора національної розвідки Тулсі Габбард може наштовхнутись на складнощі.

Габбард критикують за висловлювання, "які сприймаються як повторення російських державних ЗМІ", пише The Hill, а також за зустріч у 2017 році з нині скинутим президентом Сирії Башаром Асадом, якого підтримувала Росія.

Кандидат Трампа на посаду голови ЦРУ Джон Реткліфф вважається менш суперечливим вибором порівняно з Габбард, пише The Hill.

Тим часом у середу Палата представників ухвалила законопроєкт про оборонну політику на 895 мільярдів доларів. "За" проголосував 281 конгресмен, "проти" – 140 законодавців, з них – 16 республіканців і 124 демократи.

В тексті законопроєкту, що визначає асигнування на потреби національної оборони на 2025 рік (NDAA), виділяються кошти на оцінку ймовірного перебігу війни в Україні, на вивчення уроків цієї війни, а також на підготовку звіту про спонсорство Російською Федерацією актів міжнародного тероризму.

Також у тексті законопроєкту зазначається, зокрема, що заборонено використовувати кошти на дії, які б могли призвести до визнання суверенітету Росії над окупованими регіонами України.

Наступним кроком на шляху ухвалення закону має стати голосування у Сенаті, яке очікується наступного тижня.

Як зауважує посолка України у Вашингтоні Оксана Маркарова, фінансування на потреби Ukraine Security Assistance Initiative (USAI) на 2025 фінансовий рік, було передбачено в торішньому NDAA в розмірі $300 млн.

Вона додає, що у цьому році законопроєкт NDAA, затверджений Сенатом, містив положення щодо продовження терміну дії Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні.

"Посольство України у США активно адвокатувало його, однак законопроєкт, затверджений Палатою представників не містив такого положення. У консолідованому тексті законопроєкту відповідне положення не включено. Посольство продовжує вести активну роботу із збереження цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроєкті Stand with Ukraine Act", – мовиться у повідомленні Маркарової у мережі Facebook.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG