Спеціальні потреби

Креймер: питання України не може стати розмінною монетою у відносинах Схід-Захід


Електропостачання Криму Україна може відновити після його повернення - експерт інституту Маккейна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Електропостачання Криму Україна може відновити після його повернення - експерт інституту Маккейна. Відео

Мізерними називає шанси Франції, США та Росії розробити спільну стратегію у боротьбі з «Ісламською державою» Дейвид Креймер. Повітряні кампанії Заходу і Росії у Сирії – переконаний експерт Інституту Маккейна – мають абсолютно різні цілі.

Москва найперше намагається зберегти режим Башара Асада. Однак навіть у випадку створення антитерористичної коаліції з Росією, Сполучені Штати і Європейський Союз у жодному разі не можуть пробачити Кремлю нелегальну анексію Криму і зняти санкції. Повернення півострова у підпорядкування України – переконаний Креймер – найлегший шлях вирішити кризу, яка нині розгортається в Криму.

Захід і Росія навряд чи зможуть узгоджено боротися проти бойовиків ІДІЛ у Сирії. Однак, навіть якщо Москва стане надійним партнером по антитерористичній коаліції, дії Кремля в Україні забувати не можна.

Дейвид Креймер продовжує:

«Навіть якщо була б можливість скоординованих дій у Сирії, питання України загалом і Криму зокрема не може стати розмінною монетою у цих переговорах. Це не повинно зняти із Росії відповідальність за кризу, яку вона створила в Україні».

Дейвид Креймер зізнається – дедалі частіше переймається, що про Крим можуть забути. Адже навіть держсекретар Керрі під час візиту до Сочі й зустрічі із Володимиром Путіним питання окупованого півострова не порушував. Однак саме такі кризові ситуації, як нині, нагадують світові, наскільки важливо дотримуватися принципів суверенності держав:

«Сполучені Штати та Захід ніколи не визнавали поглинання Радянським Союзом балтійських країн. І ось – десятки років потому ці країни – члени НАТО і ЄС. Навіть якщо це розтягнеться на десятиліття – ніхто не має визнавати анексію Криму. Ми маємо і надалі дотримуватися позиції, що Крим – це частина України. І допоки Росія не поверне Крим Україні, санції, введені нами через анексію півострова, не мають бути зняті».

Криза, яка розгортається нині в Криму – прямий наслідок російської агресії та окупації півострова – переконаний Креймер. І хоч українська влада опинилась в неоднозначній ситуації, бо фактично припиняє забезпечення своїх людей, на Заході ситуацію розглядають комплексно.

Дейвид Креймер пояснює складність ситуації:

«Українська влада несе відповідальність за людей, які живуть на території, підконтрольній українській владі. Вона не контролює Криму. Тобто, було б гарно відремонтувати труби, якими постачається електроенергія. Але це не стане тривалим рішенням. Росія, якщо вона оголошує контроль над тими територіями, хоча знову ж таки, цього ніхто інший не визнає, має забезпечувати власних громадян. Очікування Москви, що Київ і надалі забезпечуватиме потреби кримчан, якщо Москва і надалі продовжуватиме проводити цю політику «паспортизації», є безпідставними. Це дуже неоднозначна проблема як для України, так і для Росії, чесно кажучи. Бо росіяни заявляють, що ситуація на півострові покращилась із їхнім приходом. Але тепер ми маємо підтвердження, що це не так для багатьох людей – не лише кримських татар та українців. І ситуація лише погіршується».

Найшвидший спосіб уникнути гуманітарної кризи та забезпечити кримчанам нормальне життя – повернути півострів під контроль України – каже Креймер:

«Міжнародна спільнота має докласти зусиль, аби все повернулось на свої місця. Це можна вирішити лише поверненням Криму під контроль України. Бо тоді український уряд нестиме безсумнівну відповідальність за все, що відбувається на півострові. І їм доведеться вирішувати дуже багато речей: забезпечення півострова електроенергією, водою, товарами».

Однак нині, переконаний Дейвид Креймер, Кремль спробує використати ситуацію для цілей пропаганди. Не варто виключати і можливої військової ескалації, і провокацій на кшталт видачі російських паспортів на окупованих територіях Донбасу. Однак це не вигідно самій Росії, адже будь-який із цих кроків лише віддалятиме можливість зняття санкцій.

Дивіться також: Як сирійські біженці обживаються у США

Як сирійські біженці обживаються у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Кореспондентка Голосу Америки в Білому домі. Ведуча програм ЧасTime і Брифінг. Приєдналася до команди 2015-го. Спеціалізується на американсько-українських відносинах, зовнішній та внутрішній політиці США. Висвітлює президентські вибори у США з 2016-го року. До Вашингтона, працювала журналісткою-міжнародницею у новинах на ICTV. Випускниця Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Народилася в Києві.

    Коли випадає нагода відімкнутися від новин, – читає книжки, подорожує, і пробує виростити буряки, інжир і гострий перець на вашингтонському балконі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG