Спеціальні потреби

Китай і Росія співпрацюють над розробкою і постачанням “бойового обладнання” для використання у війні в Україні: Грант Шаппс


Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прибуває на Даунінг-стріт для засідання кабінету міністрів у Лондоні в середу, 6 березня 2024 р. (Фото: AP Photo/Frank Augstein)
Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прибуває на Даунінг-стріт для засідання кабінету міністрів у Лондоні в середу, 6 березня 2024 р. (Фото: AP Photo/Frank Augstein)

За даними британської розвідки, Китай і Росія співпрацюють у розробці та постачанні летальної зброї для використання російськими військами у війні в Україні. Про це заявив сьогодні, 22 травня, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, виступаючи під час Лондонської оборонної конференції.

Ми маємо докази того, що Росія та Китай співпрацюють у розробці бойового обладнання для використання в Україні
Грант Шаппс

“Вісь авторитарних держав на чолі з Росією, Китаєм, Іраном і Північною Кореєю загострила та розпалила конфлікти й напруженість”, - заявив Шаппс, слова якого наведено у повідомленні на вебсайті британського уряду. “Вони все частіше працюють разом”.

“І сьогодні я можу розкрити, що ми маємо докази того, що Росія та Китай співпрацюють у розробці бойового обладнання для використання в Україні”, - додав він, не розкриваючи подробиць.

“Як ми побачили з державного візиту Путіна до Пекіна та зростання торгівлі між Росією та Китаєм на 64% після повномасштабного вторгнення … вони прикривають один одному спину”.

Заяви Шаппса контрастують з намаганнями Китаю представити себе як нейтральну сторону, яка не приймає жодного боку у війні в Україні й прагне її завершення.

На думку Шаппса, цей факт є “досить суттєвим”.

Міністр оборони додав, що нові дані розвідки США та Великої Британії показали, що “летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію – та в Україну; я вважаю, що це суттєвий розвиток”, цитують британські та світові медіа.

“І це нові розвідувальні дані, завдяки яким я можу сьогодні розсекретити та розкрити цей факт. Я думаю, що це досить суттєво”, - зазначив Шаппс, слова якого наводить Independent.

Заяви Шаппса прозвучали на тлі нещодавнього візиту президента Росії Володимира Путіна до Китаю, під час якого російський та китайський лідери намагалися продемонструвати єдність та міцність їхніх зв’язків.

Досі західні країни вважали, що Китай підтримує військово-промислову індустрію Росії, постачаючи їй електроніку та компоненти подвійного призначення, однак, уникає прямого постачання зброї для використання у війні проти України.

Під час свого квітневого візиту до Китаю держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що на той момент не існувало ознак прямого постачання зброї Китаєм Росії для використання в Україні.

“Те, що робить Китай або деякі з його компаній, полягає в забезпеченні критично важливих компонентів для оборонно-промислової бази Росії, таких як верстати, мікроелектроніка та оптика”, — заявив тоді Блінкен.

Як повідомляв раніше Голос Америки, виступаючи під час слухань в Сенаті 21 травня, держсекретар знову підтвердив, що прямого постачання озброєння Китаєм Росії наразі не зафіксовано, однак Китай продовжує забезпечувати російську воєнну машину логістичною та технологічною підтримкою.

"Ми не бачили, щоб Китай надавав реальну зброю Росії для використання в Україні. Північна Корея робить це, Іран робить це. Китай – ні. Але ми бачимо, що Китай надає величезну підтримку оборонно-промисловій базі Росії. 70% верстатів, які імпортує Росія, надходять із Китаю. 90% мікроелектроніки, яку Росія імпортує, надходить з Китаю. Багато з цього йде на розбудову оборонно-промислової бази. В результаті ми бачимо, як Росія виробляє танки та артилерійські боєприпаси рекордними темпами", - заявив він.

Блінкен також зазначив, що США продовжать роботу з Китаєм, включно з накладанням санкцій, щоб змусити Пекін припинити підтримку російської війни в Україні

Тим часом як повідомляє Міністерство фінансів США, сьогодні голова відомства Дженет Єллен заявить під час пресконференції, що США будуть продовжувати тиснути на фірми та фінансові установи в Китаї та інших країнах, щоб вони припинили постачання ключових матеріалів, таких як оптика та напівпровідники в Росію, адже вони підтримують її військово-промислову базу.

“Ми продовжуватимемо наші зусилля, щоб переконатися, що фінансові установи усвідомлюють підвищені ризики санкцій після грудневого виконавчого указу президента Байдена, який, на мою думку, мав значний вплив на порушення російського військово-промислового ланцюга постачання”, - йдеться у поширеній у середу заяві.

Єллен, яка перебуває в Європі для зустрічі міністрів фінансів країн Великої сімки, також заявила, що США будуть використовувати усі доступні інструменти, щоб перешкодити постачанню летальної допомоги в Росію Іраном і Північною Кореєю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG