Спеціальні потреби

Україна та ЄС узгодили позику на 18 млрд євро з використанням російських активів


Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії в Брюсселі. REUTERS/Johanna Geron/
Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії в Брюсселі. REUTERS/Johanna Geron/

Україна і Європейський Союз 28 листопада підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву 18,1 млрд євро, отриманих із використанням заморожених російських активів.

Документ підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль i виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

"Це частина пакету G7 на суму 50 млрд доларів, який забезпечується прибутками від заморожених російських активів", - повідомив Шмигаль.

Він зазначив, що такий крок, це не лише фінансова підтримка Києва, але й "прецедент притягнення Росії до відповідальності за її злочини та початок процесу, щоб агресор заплатив за свою жорстоку війну".

Своєю чергою Валдіс Домбровскіс наголосив, що зараз Україна найбільше потребує допомоги з боку ЄС.

Він зазначив, що підписання Меморандуму є "ключовим кроком на шляху до надання більшої підтримки з боку ЄС - близько 18,1 млрд євро макрофінансової допомоги в рамках ініціативи Групи семи щодо підтримки України коштом доходів, отриманих від знерухомлених російських державних активів".

"Це гарантує, що Росія безпосередньо заплатить за збитки, які вона завдала своєю жорстокою війною", - додав віцепрезидент Єврокомісії.

Також Валдіс Домбровскіс зазначив, що ця фінансова допомога дозволить Україні задовольнити свої нагальні потреби, забезпечити макроекономічну стабільність та надати фінансові ресурси, необхідні для боротьби з посиленням агресії з боку Росії.

"Це п'ята програма ЄС для підтримки України з початку війни, в рамках якої ми вже надали 25,2 млрд євро, і перша, в якій кредити будуть погашатися коштом доходів, отриманих від російських активів", - сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Як писав Голос Америки, у спільній заяві, виданій за результатами зустрічі міністрів закордонних справ країн "Групи семи" в Італії, країни G7 висловили занепокоєння через "російську ескалацію" проти України і оголосили про плани почати перераховувати Україні кошти за кредитом обсягом 50 мільярдів за рахунок прибутків від заморожених російських активів уже до кінця року.

У жовтні Група семи (G7) погодила надання Україні 50 мільярдів доларів у кредит до кінця цього року. Кредит погашатиметься за рахунок доходів на заморожені російські активи.

Кожен із учасників позики для України надаватиме власний кредит, погашення та обслуговування якого відбуватиметься за рахунок надприбутків, отриманих від таких активів.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України союзники знерухомили майже 300 млрд доларів російських державних активів.

Дивіться також:

Брифінг. Більше ППО: Захід реагує на обстріли енергосистеми України
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG