Міністр юстиції України Денис Малюська після зустрічей з американськими законодавцями у Вашингтоні поділився оптимізмом, що Конгрес затвердить нову допомогу для України.
"Ми оптимістичні, ми почули достатньо оптимістичні меседжі тут і використали можливість, щоб наголосити на тому, що це важливо", - сказав Малюська пресі у Вашингтоні 13 березня.
Міністр юстиції додав, що провів численні зустрічі на Капітолійському пагорбі з американськими законодавцями, але не мав нагоди зустрітись зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном. Як повідомляв Голос Америки, Сенат США затвердив законопроєкт, що включає додаткову допомогу Україні обсягом 61 мільярдів доларів, однак спікер Майк Джонсон поки не виніс цей законопроєкт на голосування в іншій палаті американського Конгресу - Палаті представників.
Хоча Україна отримує економічну допомогу від Європи, без військової допомоги США Україну на полі бою може очікувати катастрофа, каже український посадовець.
"Ми отримали фінансову допомогу від ЄС, - сказав Малюська під час пресконференції. - Як ви знаєте, ЄС затвердив план допомоги Україні. Ми очікуємо отримати за ним кілька мільярдів євро вже цими тижнями. Це буде пряма допомога для бюджету, але щодо військових потреб, без допомоги США рано чи пізно настане катастрофа на полі бою. Ми справді сподіваємось, що Конгрес діятиме швидко, щоб виконати взяті на себе зобов'язання", - розповів Малюська.
Відповідаючи на питання про обговорення в Конгресі США, чи надати Україні частину допомоги, передбаченої у законопроєкті про додаткове фінансування, в якості позики, Малюська зазначив, що для України краще було б отримати грант, однак вказав на те, що за теперішніх потреб в коштах Київ готовий отримати й позику. Йдеться про обговорення щодо 8,5 млрд доларів із загального фінансування обсягом 61 млрд дол., передбачених в законопроєкті, поданому президентом США Джо Байденом.
"Якщо такі обговорення призведуть до затримки надання фінансової допомоги, давайте відкладемо обговорення і візьмемо те, що дають", - каже Малюська.
В розмові з американськими законодавцями Малюська висловив сподівання, що, крім додаткового фінансування, конгресмени зможуть також затвердити законопроєкт РЕПО, який надає адміністрації США повноваження конфіскувати заморожені російські активи й спрямовувати їх на допомогу Україні. Хоча більшість суверенних російських активів заморожено в Європі, Малюська сподівається, що США лідируватимуть в цій сфері.