Американський канал NBC повідомляє, що колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс заявив у суді у Вірджинії, що він та Манафорт допомагали Петру Порошенку на платній основі, але не отримали платню за свої послуги у повній мірі.
Компанія Манафорта DMP також допомагала Петру Порошенку, але не отримала платню у повній міріЦе почули на суді над Манафортом NBC
"Гейтс заявив, що остання виборча кампанія, з якою вони працювали в Україні, були парламентські вибори у жовтні 2014-го року, коли політтехнологи працювали з "Опозиційним блоком". Компанія Манафорта DMP також допомагала Петру Порошенку, але не отримала платню у повній мірі", - йдеться у матеріалі на сайті NBC.
За словами Гейтса, після втрати Януковичем влади прибутки Манафорта значно скоротились у порівнянні із попередніми роками.
У відповідь на запит Бі-Бі-Сі в Адміністрації президента України заявили, що команда Порошенка ніколи не співпрацювала із Полом Манафортом.
Раніше журналіст видання The New York Times Кеннет Фогель заявив у Twitter, що колишній бізнес-партнер Пола Манафорта, головний свідок обвинувачення, заявив на суді, що після втечі Януковича з України сам Гейтс та Манафорт допомогали Порошенку на безоплатній основі.
У залі засідань не ведеться аудіо- та відеозапис ЗМІ, що створює можливості для різних інтерпретацій почутого. Присутні на судовому засіданні журналісти Української служби "Голосу Америки" відзначили, що репліка Гейтса щодо "неповної оплати" здається стосувалась його роботи з "Опозиційним блоком".
В Адміністрації президента України заявили, що команда Порошенка ніколи не співпрацювала із Полом Манафортом
Між тим інформація про те, що Манафорт після Януковича працював з Петром Порошенком, конфліктує із поширеним у США баченням Манафорта як російського агента, чия робота у штабі Дональда Трампа буцімто вказує на те, що сам президент США міг координувати власну виборчу кампанію 2016-го року із Москвою.
На це вказав і відомий журналіст Леонід Рагозін, який взявся кепкувати з поширеної у ЗМІ США точки зору, що будь-які контакти із Манафортом є доказом співпраці із Москвою.
"Факт роботи Манафорта з президентом Порошенком або вказує на те, що він не може бути "російським агентом", або ж означає, що президент Порошенко не є "про-західним президентом". Жартую, насправді це означає, що глибоко неправі ті, хто змальовує складні політичні реалії Східної Європи у таких простеньких термінах", - твітує Рагозін.
Натомість Максим Еріставі, відомий анголомовний коментатор подій в Україні, побачив в інформації про буцімто контакти Манафорта та Порошенка черговий, для себе, доказ подібності чинного та колишнього президентів України.
"Зважаючи на те, що президент Порошенко та його поплічники роблять в Україні, не дивно дізнатись, що він, як і його попередник-клептократ Янукович, був клієнтом Манафорта", - твітує Еріставі.
А якою ситуація із можливою співпрацею Порошенка та Манафорта у минулому бачиться вам? Коментуйте!
Дивіться також: Трамп зізнався, що знав про зустріч його сина із росіянами, які пропонували "компромат" на Клінтон