Спеціальні потреби

Американська громадська організація "Нова Юкрейн" запустила проект мікрогрантів, які допомогли понад двом мільйонам українців


Провести воду, доставити продукти, допомогти у транспортуванні та відновити інфраструкту - американська громадська організація "Нова Юкрейн" запустила проект мікрогрантів, тобто надання невеликих сум для вирішення поточних питань на місцях.

Результати вражаючі - мікрогранти уже допомогли більше 2-м мільйонам українців. Як це працює, і що потрібно, аби отримати мікрогранти?

Це – «Пекельна кухня» у Харкові. Волонтерська організація є імпровізованою хлібопекарнею та кухнею, де пакують харчові набори, а потім доставляють і безкоштовно роздають їх переселенцям, які проживають у селах на Харківщині неподалік лінії фронту. Аби кухня працювала, потрібне постійне фінансування.

"Вони дуже потребують підтримки, там мало гуманітарних організацій працює, бо вони не на слуху. Всі знають переселенців в Ужгороді, у Львові, але ми не говоримо про переселенців у Первомайську, ми не чуємо про переселенців у Краснопавлівці. Це село, там жило 300 людей і зараз 4 тисячі, в них один магазин на село, там ніколи не було такої інфраструктури, а у нас є проблеми з паливом, дуже складно туди доставляти," - розповідає Єгор Горошко, співзасновник волонтерської організації “Пекельна кухня”.

Тож волонтери звернулись до благодійної організації "Нова Юкрейн" з Каліфорнії. Заявку від «Пекельної кухні» разом із колегами розглядав мешканець Сан Франциско Родіон Ярий, один із членів ради директорів фонду "Нова Юкрейн".

Після розгляду заявки, розповідає Родіон, виділили кошти на приготування, доставку харчів, фільтри і питну воду. І таких мікрогрантів, каже Родіон, виділили понад тисячу по всій території України.

"Проект мікрогрантів - це надання невеликих сум грошей волонтерам або різним волонтерським організаціям в Україні. Ми зрозуміли, що для того, щоб зреагувати дуже швидко нам потрібно робити партнерство з великими групами, почали співпрацювати з волонтерськими групами, які знають як вирішувати проблеми на місцях,"- поділився Родіон Ярий з кореспондентом Голосу Америки.

Серед пріоритетів організації гранти на допомогу в евакуації з окупованих територій. Так в рамках програми було евакуйовано 50 тис людей. Інший напрямок - доставка медикаментів та харчів.

"Дуже багато людей залишилось без того, що вони взагалі просто не могли купити – їжі, чи знайти її тому що логістика вся була розбомблена і люди сиділи у підвалах. І не працювали магазини. Тож більше 2-х мільйонів ми надали на те, щоб нагодувати людей,"- каже Сергій Кіщенко, волонтер організації "Нова Юкрейн".

Також мікрогранти надають на відновлення інфраструктури. Ось, наприклад, у Миколаєві, який опинився без питної води.

"Нова Юкрейн" фінансує волонтерські ініціативи буріння свердловин. Середня сума одного гранта - 3 тисячі доларів. Аби отримати грант, бажано бути членом громадської організації та вести прозору звітність.

"Звітність – це одна із найважливіших частин цього процесу, тому що, якщо ти надаєш гарну звітність, ти можеш отримати наступний грант. Ми зробили перевірку, ми сказали гаразд, ти допомагаєш їжею в Харкові, ти купуєш такі продуктові пакети, які коштують стільки то стільки то - надай нам, будь ласка, якусь звітність – чеки, фотографії, відео з преси,"- розповідає Родіон Ярий.

Подати заявку на отримання гранту можна на офіційному сайті "Нова Юкрейн".

"Ми намагаємось допомагати по усій країні, в кожному регіоні у нас є хоча б один партнер,"- пояснює Сергій Кіщенко, волонтер організації "Нова Юкрейн".

На цьому етапі до програм Мікрогрантів «Нова Юкрей» залучено понад 3 тисячі волонтерів по всій Україні. На сьогодні, фонд витратив на допомогу Україні вже 25 мільйонів доларів.

Дивіться також:

Час-Тайм. Америка підтримує Тайвань, - Ненсі Пелосі. Результати візиту
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG