Спеціальні потреби

Житель Нью-Джерсі російського походження визнав себе винним у контрабанді до Росії військових технологій США


Підсудний визнав, що вивозив до Росії військові технології США, зокрема, боєприпаси для снайперських гвинтівок. На архівному фото – снайперська рушниця на патріотичному фестивалі «Росіяни змінюють світ» до Дня захисника Вітчизни в Санкт-Петербурзі, Росія, 23 лютого 2024 р. (AP)
Підсудний визнав, що вивозив до Росії військові технології США, зокрема, боєприпаси для снайперських гвинтівок. На архівному фото – снайперська рушниця на патріотичному фестивалі «Росіяни змінюють світ» до Дня захисника Вітчизни в Санкт-Петербурзі, Росія, 23 лютого 2024 р. (AP)

Міністерство юстиції США повідомило у п'ятницю, що 43-річний росіянин з американським громадянством визнав себе винним у порушенні американських обмежень на постачання передових технологій до Росії.

Вадим Єрмоленко, який живе у штаті Нью-Джерсі, відігравав центральну роль у схемі за участю розвідслужб Росії з метою контрабанди військових технологій американського походження для російських військових та розвідки, мовиться у повідомленні.

Міністерство юстиції США повідомило, що Єрмоленко визнав свою роль у транснаціональній мережі закупівель та відмивання грошей, яка використовувала підставні компанії та приховані фінансові канали для обходу експортних обмежень та постачання електронних компонентів подвійного призначення для потреб російських силовиків.

"Підсудний визнав, що грав центральну роль у тепер уже зірваній схемі за участю російських розвідслужб з метою контрабанди до Росії військових технологій американського походження, включаючи боєприпаси для снайперських гвинтівок", - заявив генеральний прокурор США Меррік Гарланд.

Директор ФБР Крістофер Рей попередив про ризики для безпеки, які можуть призвести до попадання таких технологій до рук противника.

«Незаконний експорт чутливих технологій подвійного призначення на підтримку військових зусиль Росії становить значну загрозу для Сполучених Штатів та їхніх союзників, і з ним не можна миритися», — заявив Рей.

Згідно з судовими документами, Єрмоленко був пов'язаний із московськими компаніями «Сернія Інжиніринг» та «Сертал», які, як вважається, працюють під керівництвом російської розвідки та займаються закупівлями за кордоном передових технологій та випробувальної апаратури.

У повідомленні Мін'юсту йдеться, що компанії керували великою мережею підставних фірм та банківських рахунків у різних країнах світу, включаючи США, щоб приховати причетність російського уряду та кінцеві пункти призначення товарів.

За версією слідства, через рахунки, контрольовані Єрмоленком, пройшло понад 12 мільйонів доларів, на які купувалися технології військового призначення, у тому числі компоненти, що використовуються у радарах, устаткуванні для спостереження, а також у дослідницьких та конструкторських роботах військового характеру.

Деякі компоненти, незаконно закуплені Єрмоленком та іншими обвинуваченими, можуть використовуватись у розробці ядерної та гіперзвукової зброї, зазначив Мін'юст.

Після російського вторгнення в Україну США ввели санкції проти компаній «Сернія Інжиніринг» та «Сертал», а також проти кількох фізичних та юридичних осіб, які брали участь у цій схемі, назвавши їх «зброєю військової машини Російської Федерації».

Судове переслідування є частиною ширшої діяльності робочої групи Мін'юсту США KleptoCapture та спільної групи із захисту проривних технологій (Disruptive Technology Strike Force) Мін'юсту та Міністерства торгівлі США. Ці ініціативи спрямовані на блокування проривних технологій та забезпечення заходів експортного контролю.

Разом з Єрмоленком по справі проходить Олексій Брайман, який раніше визнав свою провину в змові з метою обману США, він чекає на вирок. Справу проти ще одного обвинуваченого Вадима Конощенка, імовірного агента ФСБ, було припинено після того, як його вислали зі США в ході обміну в'язнями між США та Росією в серпні. Інші обвинувачені залишаються на волі або перебувають у процесі судового розгляду.

Напередодні Голос Америки повідомляв, що суд у Флориді вирішив транспортувати до Вашингтона 44-річного громадянина Росії Дениса Постового, заарештованого у місті Сарасота, штат Флорида, за підозрою в контрабанді американських деталей для виробництва російських безпілотників, що використовуються у війні проти України.

Постового підозрюють у порушенні експортних обмежень, відмиванні грошей, шахрайстві та незаконному постачанні до Росії мікроелектроніки подвійного призначення та військової мікроелектроніки від американських та іноземних дистриб’юторів, цитує Департамент юстиції США видання Newsweek.

Міністерство юстиції повідомило, що справу розслідують спільно з ФБР, BIS і IRS та координують зі спеціальною групою KleptoCapture Міністерства юстиції та Distruptive Technology Strike Force – Ударною групою міністерств юстиції та торгівлі з руйнівних технологій. Ударна група протидіє злочинцям, що намагаються купувати критично важливі технології у США для авторитарних режимів та ворожих держав.

Митна та прикордонна служба США, Управління міжнародних справ Міністерства юстиції та влада Естонії надали цінну допомогу, мовиться у повідомленні

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG