Спеціальні потреби

Боєприпаси для NASAMS і HIMARS, ракети Stinger – міноборони США повідомило, яка зброя увійшла в новий пакет допомоги


На архівному фото – процес зарядження армійської тактичної ракетної системи ATACMS на аеродромі Вільямсон у Квінсленді, Австралія, 26 липня 2023 року. (AP)
На архівному фото – процес зарядження армійської тактичної ракетної системи ATACMS на аеродромі Вільямсон у Квінсленді, Австралія, 26 липня 2023 року. (AP)

Міністерство оборони США оголосило склад пакета додаткової безпекової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів, про яку повідомив Білий дім.

Засоби протиповітряної оборони, зброя повітря-земля, боєприпаси для реактивних систем і артилерії, бронетехніка і протитанкову зброю виділяються в рамках президентських розпоряджень (PDA) і надасть Україні додаткові можливості для задоволення її найбільш нагальних потреб, мовиться у повідомленні Міністерства оборони США 16-го жовтня.

Можливості цього пакета, про який, як повідомляв Голос Америки, президент США Джо Байден повідомив президента України Володимира Зеленського у телефонній розмові, включають:

– додаткові боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS):
– ракети RIM-7 і забезпечення ППО;
– зенітні ракети Stinger;
– боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);

– боєприпаси повітря-земля;
– артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм;
– ракети з трубним запуском, з оптичним відстеженням, з дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
– багатоцільові колісні транспортні засоби високої мобільності (HMMWV);
– стрілецька зброя та боєприпаси;
– гранати, термічні засоби та навчальне обладнання;
– підривне обладнання та боєприпаси; і
– запчастини, допоміжне обладнання, послуги, навчання, транспорт.

Згідно з даними міноборони США, це оголошення є 67-м траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україною зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Міноборони США наголошує, що США продовжуватимуть працювати разом з групою "Рамштайн", що складається з близько 50 членів НАТО та партнерів, які входять до Контактної групи з питань оборони Україн, щоб задовольнити терміново необхідні потреби України на полі бою та захисту від російської агресії.

Група "Рамштайн" мала обговорити подальшу підтримку України на зустрічі у Німеччині. У зустрічі мав брати участь президент Байден та президент Зеленський.

Байден відклав поїздку до Європи через ураган Мілтон, натомість Зеленський провів дводенний тур по столицях Європи.

Як інформував Голос Америки, про додатковий пакет безпекової допомоги Україні Байден повідомив Зеленського під час телефонної розмови у середу, 16-го жовтня.

Пентагон все ще узгоджує нову дату засідання в форматі "Рамштайн".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG