Росія не може “перечекати” західні країни, “немає такої можливості”, заявила посолка Норвегії у США Аннікен Крутнес під час дискусії з ініціативи Атлантичної ради у Центрі стратегії та безпеки Scowcroft. Вона також висловила впевненість у перемозі України проти російської війни та назвала кроки, які, на її думку, мав би виконати Захід для цього.
Крутнес заявила, що участь української делегації у липневому саміті НАТО у Вашингтоні стане “дуже чітким сигналом для Росії” про те, що Україна - тут у США, що "вона є партнером”, а також, що НАТО націлене допомагати Україні “у довгостроковій перспективі”.
Стримування Росії норвезька дипломатка назвала найважливішим завданням для союзників.
Ми виграємо завдяки поєднанню необхідної допомоги із довгостроковим стримуваннямАннікен Крутнес
“Ми виграємо цю війну. Ми виграємо завдяки поєднанню необхідної допомоги, потрібної прямо зараз, а також завдяки довгостроковому стримуванню. Нам потрібно робити і те, і інше”, – переконана Крутнес.
Стосовно наміру НАТО будувати “міст до членства” України в альянсі дипломатка зацитувала вислів Джеймса О’Браєна, помічника держсекретаря США, який раніше сказав, що такий міст “має бути коротким, широким і добре освітленим”.
Натомість посолка України у США Оксана Маркарова прокоментувала, що зараз важливо не тільки будувати мости у дипломатичному сенсі, але і буквально руйнувати мости – зокрема, незаконно споруджений міст між Кримом та Росією.
Найкращою гарантією безпеки стало б повноправне членство України у НАТООксана Маркарова
Найкращим стримуванням Росії Маркарова назвала забезпечення української перемоги у війні та закликала зосередитися на допомозі Україні на полі бою.
Вона також додала, що найкращою гарантією безпеки стало б саме повноправне членство України у НАТО.
“Якщо ви не є членом цивілізованої родини країн з однаковими цінностями, тоді Росія вважає вас слабкими і нападає на вас”, – сказала Маркарова.
Як повідомляв Голос Америки, під час зустрічі з ініціативи Атлантичної ради у Центрі стратегії та безпеки Scowcroft посолка США в НАТО Джуліанн Сміт заявила, що члени альянсу мають намір на саміті НАТО “побудувати міст до членства України в НАТО”, втім “надіслати належне запрошення Україні для повноправного членства” члени північноатлантичного союзу цього літа не готові.